رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، مسئولیت سلامت اسرای فلسطینی برعهده رژیم صهیونیستی است.

کد خبر: ۵۶۸۳۸
۱۰:۰۸ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری معا فلسطین، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان سخنرانی خود از رژیم صهیونیستی خواست تا با توجه به خطر انتشار ویروس جدید کرونا، اسرای فلسطینی در بند را آزاد کند.

وی در ادامه افزود، رژیم صهیونیستی مسئول سلامت اسرای فلسطینی در این شرایط است.

محمود عباس در خصوص شیوع ویروس کرونا تصریح کرد که تصمیمی مبنی بر تمدید حالت فوق‌العاده به مدت ۳۰ روز اتخاذ کرده است تا امکان مدیریت شیوع این ویروس و حمایت از بهداشت عمومی و امنیت و ثبات در این مرحله سخت وجود داشته باشد.

وی همچنین عنوان داشت، تشکیلات خودگردان فلسطین تلاش می‌کند تا جای ممکن ویروس کرونا را مهار کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از مردم خواست تا به دستورالعمل‌ها و توصیه‌های صادره از سوی دولت جهت مقابله با ویروس کرونا عمل کنند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از فلسطینیان ساکن اردوگاه‌های آوارگان و اهالی شهر قدس اشغالی خواست تا در این شرایط دشوار و پیچیده، توصیه‌ها و نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: ما پیش از این درخواست آزادی اسرای فلسطینی از زندانهای اسرائیلی را مطرح کرده بودیم. اسرائیلی ها با آزادی اسرای فلسطینی از جمله زنان، کودکان و افراد مسن مخالفت کرده‌اند.

محمود عباس گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط در فلسطین تمامی تلاش خود را برای حفظ سلامت مردم انجام می‌دهند.

در حال حاضر حدود شش هزار فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند که با شیوع ویروس کرونا و همچنین سیاست‌های متجاوزانه این رژیم بیشتر از قبل در معرض خطر قرار دارند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم