استاندار کرمان:

استاندار کرمان گفت: هم اکنون در استان کرمان با توجه به مبتلایان به ویروس کرونا، در شرایط ثبات هستیم و وضعیت شیوع این بیماری به طور متوسط در استان کرمان ثابت بوده که امیدواریم این روند در آینده نزدیک روند کاهشی پیدا کند.

کد خبر: ۵۶۷۰۳
۱۵:۲۳ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
دیدارنیوز - "محمدجواد فدایی" عصر امروز سه شنبه ۱۲ فروردین ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه برگزاری ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان کرمان ضمن تبریک روز جمهوری اسلامی، با اشاره به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار کرد: جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس به ریاست رییس جمهور و با حضور اعضا و استانداران سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

وی درباره مصوبات ستاد ملی اظهار کرد: در این جلسه تاکید شد که اگر کسی مبتلا به این بیماری شده و از این موضوع آگاه باشد، باید باید حتما خودش را از جامعه جدا و قرنطینه کند که در این راستا می تواند به بیمارستان ها مراجعه و یا در منزل خودش را قزنطینه خانگی کند.

فدایی با بیان اینکه حضور افراد مبتلا به ویروس کرونا در جامعه تهدیدی برای سلامت جامعه بوده که باید خودش را از جامعه دور نگه دارد اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد اگر علائم بالینی و تست کرونای فردی مثبت باشد، باید حتما این موضوع از سوی بیمارستان و پزشک حتما به خانواده فرد اطلاع و این گزارش نیز به صورت محرمانه به نهاد و ارگانی که شخص در آن کار می کند، ارسال خواهد شد.

استاندار کرمان به بحث کنترل ورودی شهرها در راستای طرح قطع زنجیره کرونا اشاره کرد و گفت: در استان کرمان در ۷۰ نقطه کنترل ترددها راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در حال اجراست که در ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد این طرح تا ۲۰ فروردین ماه تمدید شود و براساس گزارشات وزارت بهداشت تمدید این طرح در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک و براساس گزارش وزارت بهداشت، تصمیم گیری خواهد شد که مصوبات ستاد برای استان های سراسر کشور یکسان و یا متفاوت باشد افزود: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا بحث تعطیلی واحدهای صنعتی و معدنی مطرح شد.

فدایی با تاکید بر اینکه که اصل بر تعطیلی واحدهای صنعتی و معدنی نبوده زیرا نباید کاری کرد که اقتصاد کشور لطمه بییند اظهار کرد: در ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به دنبال رعایت اصل پروتکل ها هستیم بنابراین در این راستا کارگروهی در استان کرمان تشکیل خواهد شد تا به طور مرتب از این واحدها بازدید و اگر واحدی در بازدید اول بیش از ۸۰ درصد دستورالعمل های این پروتکل را اجرایی کند، می تواند به روند کار خود ادامه دهد اما در صورتی که کمتراز ۸۰ درصد دستورالمعل این پروتکل را اجرا کرده باشد، در مرتبه اول تذکر و در صورتی که در مرحله دوم بازدیدها ۱۰۰ درصد دستورالعمل را اجرایی نکرده باشد، تعطیل خواهد شد.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه تعداد بازدیدها از واحدهای صنعتی و معدنی افزایش پیدا خواهد کرد افزود: در این جلسه همچنین درباره فعالیت واحدهای صنفی تصمیم گیری شد که از میان ۵۶ واحداتحادیه صنفی که تعطیل آنها در جلسات قبلی مصوب شده بود، مقرر گردید برای ۱۶ اتحادیه خدماتی، دستورالمعل خاصی تعین شود تا بتوان با رعایت فاصله گذاری فیزیکی،خدمات مورد نیاز به مردم ارائه شود.

وی با بیان اینکه ممنوعیت حرکت قطارها از سمت کرمان و یا به مقصد کرمان تا ۲۰ فروردین ماه از دیگر مصوبات امروز ستاد استانی مقابله با کرونا بود تصریح کرد: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان کرمان شاهد کاهش ۸۵ درصد ترددها نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد بودیم ضمن آنکه در راستای اجرای این طرح، نسبت به روز قبل از اجرای این طرح (روز پنجشنبه هفته قبل) بین۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش مصرف بنزین را در سطح استان کرمان داشته ایم که به لحاظ انتقال ویروس و کاهش الودگی هوا نشان می دهد این طرح موثر بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا در استان کرمان تاکنون ۲۸ مورد فوتی در استان داشته ایم اظهار کرد: آمار استان کرمان نشان می دهد که در هر ۱۰۰ هزار نفر، هفت دهم فوتی داشته ایم که این عدد بسیار پایین بوده اما همچنان برای همین تعداد فوتی نیز متاسف هستیم و امیدواریم با همکاری مردم و اجرای مصوبات لازم بتوانیم به نقطه صفر فوتی برسیم.

فدایی با تشکر از همه مردم برای همکاری های لازم در راستای کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا در سطح استان کرمان گفت: هم اکنون در استان کرمان با توجه به مبتلایان به ویروس کرونا، در شرایط ثبات هستیم و وضعیت شیوع این بیماری به طور متوسط در استان کرمان ثابت بوده که امیدواریم این روند در آینده نزدیک روند کاهشی پیدا کند.

دکتر "محمدجواد فدایی" عصر امروز سه شنبه 12 فروردین ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه برگزاری ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان کرمان ضمن تبریک روز جمهوری اسلامی، با اشاره به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار کرد: جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس به ریاست رییس جمهور و با حضور اعضا و استانداران سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

وی درباره مصوبات ستاد ملی اظهار کرد: در این جلسه تاکید شد که اگر کسی مبتلا به این بیماری شده و از این موضوع آگاه باشد، باید باید حتما خودش را از جامعه جدا و قرنطینه کند که در این راستا می تواند به بیمارستان ها مراجعه و یا در منزل خودش را قزنطینه خانگی کند.

فدایی با بیان اینکه حضور افراد مبتلا به ویروس کرونا در جامعه تهدیدی برای سلامت جامعه بوده که باید خودش را از جامعه دور نگه دارد اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد اگر علائم بالینی و تست کرونای فردی مثبت باشد، باید حتما این موضوع از سوی بیمارستان و پزشک حتما به خانواده فرد اطلاع و این گزارش نیز به صورت محرمانه به نهاد و ارگانی که شخص در آن کار می کند، ارسال خواهد شد.

استاندار کرمان به بحث کنترل ورودی شهرها در راستای طرح قطع زنجیره کرونا اشاره کرد و گفت: در استان کرمان در 70 نقطه کنترل ترددها راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در حال اجراست که در ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد این طرح تا 20 فروردین ماه تمدید شود و براساس گزارشات وزارت بهداشت تمدید این طرح در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک و براساس گزارش وزارت بهداشت، تصمیم گیری خواهد شد که مصوبات ستاد برای استان های سراسر کشور یکسان و یا متفاوت باشد

افزود: در جلسه امروز ستاد استانی مقابله با کرونا بحث تعطیلی واحدهای صنعتی و معدنی شد.

استاندار کرمان در بخش پایانی صحبت های خود درباره نگاه ویژه استان به مسائل بهداشتی حاشیه های شهر کرمان گفت: مسائل بهداشتی حاشیه شهر امری مهم است که در این راستا در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مقرر شد از منابع مالی واحدهای صنعتی بزرگ استان، زیرساختهای لازم و مناسب در حاشیه های شهر کرمان در راستای کاهش شیوع این ویروس ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه دکتر "عباس تقی زاده" مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی درباره وضعیت ممنوعیت خروج از شهرهای استان کرمان در روز سیزدهم فروردین ماه گفت: برای روز سیزدهم فروردین ماه صرفا تفرجگاه های سطح استان تعطیل بوده و به هیچ عنوان موضوع تعطیلی جایگاه های سوخت مطرح نبوده و کنترل از درب منزل اعمال نمی شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم