یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اسلامی با اشاره به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF گفت: مجلس در اقناع مجمع تشخیص برای تصویب لوایح مربوط به FATF ناکام بود.

کد خبر: ۵۳۰۸۲
۱۳:۲۶ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز - محمدرضا بادامچی نماینده تهران در صفحه توییتر خود در واکنش به قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاه FATF گفت:

«سرانجام ایران در ⁧لیست سیاه⁩ FATF قرار گرفت. متاسفانه ما مجلسی‌ها به‌رغم تلاش گسترده، در  اقناع ⁧مجمع تشخیص مصلحت⁩ ناکام بودیم. متاسفانه ما به‌صورت مکرر فرصت‌سوزی کردیم. با این اتفاق، فعالیت‌های تجاری و اقتصادی ایران دچار مشکلات جدی خواهد شد.»

بادامچی در حالی این اظهارات را مطرح کرد که روز گذشته عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: این تصمیم هیچ تاثیری در روابط تجاری ایران ندارد. عملکرد بانک مرکزی در یک سال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم ایجاد کرده که چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد.

گروه اقدام ویژه مالی (FATF) در جلسه روز گذشته خود ایران را در لیست سیاه به دلیل تصویب نکردن لوایح پالرمو و CFT قرار داد.

دو لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) و الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی (پالرمو) از کنوانسیون‌های مورد تاکید FATF بود که مجلس آن را تصویب کرد، شورای نگهبان به آن ایراد گرفت و در نهایت به دلیل اصرار مجلس بر مصوبه خود در مسیر اعلام نظر مجمع تشخیص باقی مانده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم