فرمانده انتظامی استان یزد گفت: سازنده طرح‌های ساختمانی که ساختمان‌های نیمه ساز استان یزد را همزمان به ۹۱ نفر فروخته و ۷۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده در تهران شناسایی و دستگیر شد.

کد خبر: ۵۲۱۵۰
۱۳:۵۵ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸

کلاهبردار میلیاردی ساختمان‌های نیمه‌ساز یزد دستگیر شد

دیدارنیوز ـ سردار «محمدرضا میرحیدری» با اشاره به دستاورد‌های فرماندهی انتظامی استان یزد، اظهار کرد: در پی دریافت اطلاعات یک فقره پرونده کلاهبرداری از دادسرای عمومی و انقلاب یزد پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان قرار گرفت.
 
وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که وی به صورت قولنامه‌ای چند واحد آپارتمان مسکونی در حال ساخت را همزمان به ۹۱ نفر فروخته و متواری شده است.
 
فرمانده انتظامی استان یزد گفت: بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی مکان‌هایی که احتمال تردد و حضور متهم در آن جا می‌رفت تحت نظر قرار گرفت تا این‌که با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی و مراقبت‌های شبانه روزی در نهایت مخفیگاه متهم در استان تهران شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و پس از انتقال به استان یزد تحویل مراجع قضائی شد.
 
به نقل از سایت پلیس سردار میرحیدری تصریح کرد: متهم با این شیوه تاکنون تعدادی از واحد‌های آپارتمانی را به ۹۱ نفر فروخته و در مجموع ۷۰ میلیارد ریال از بابت فروش واحد‌های آپارتمانی کلاهبرداری کرده است.
 
فرمانده انتظامی استان یزد در پایان از همشهریان خواست از خرید وسیله نقلیه یا ملک به صورت قولنامه‌ای اجتناب کرده و معامله را در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند؛ زیرا در این مراکز، درباره اصالت اسناد و مالکیت افراد از مراجع قانونی مانند سازمان ثبت اسناد و املاک، شهرداری و ... استعلام می‌شود؛ بنابراین تا حد زیادی از بروز مخاطراتی که در نتیجه تنظیم قولنامه‌های عادی و دستی ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم