استاندار کرمان:

استاندار کرمان اظهار کرد: تا زمانی که قوانین و مقررات متناسب باشرایط مردم و استان‌ها نباشد مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت ضمن آنکه می‌توان با استفاده از سیستم‌های الکترونیکی، کار مردم را سریعتر حل کرد و ما در این زمینه مشکل سخت‌افزاری نداریم و مشکل اساسی ما نرم افزاری است و همچنین در هماهنگی بین دستگاه‌ها مشکل داریم.

کد خبر: ۵۲۱۱۵
۱۰:۳۴ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸

سریال مشکلات مردم تا زمانی که قوانین متناسب با شرایط استان‌ها تصویب نشود، ادامه‌دار خواهد بود

دیدارنیوز ـ محمدجواد فدایی صبح امروز ۲۶ بهمن‌ماه در جلسه شورای اندیشه‌ورزی بسیج کارمندان گفت: هیات‌های اندیشه‌ورز مسایل و مشکلات را با خلاقیت و ابتکار حل کنند.
 
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مردم وجود برخی از قوانین و مقررات است، اظهار کرد: برخی قوانین و دستورالعمل‌ها باعث طولانی‌تر شدن صدور مجوز‌ها و در نهایت افزایش زمان اجرایی شدن طرح‌ها و پروژه‌ها می‌شود.
 
استاندار کرمان با تاکید برآنکه قوانین باید براساس مناطق تصویب می‌شد، ادامه داد: هیاتی در کشور تحت عنوان مقررات‌زدایی تشکیل شده است.
 
وی افزود: بخش زیادی از گرفتاری‌های ما مقررات زیاد و متناقض است که حتی کارمندان ما نیز به خاطر مقررات زیادی که وجود دارد گیج می‌شوند لذا باید قوانین و مقرراتی که متناسب با شرایط استان‌ها نیست، حذف شوند به‌طورمثال در جنوب استان کرمان، افرادی هستند که بیش از ۳۰ سال زمین‌های کشاورزی دارند و روی آن مشغول به فعالیت هستند، اما هنوز سند ندارند و دولت چند سال پیش قوانینی تصویب کرد که زمین‌هایی که سند ندارند جزو اراضی ملی محسوب شوند و اکنون این افراد می‌خواهند تسهیلات برای ارتقای کشاورزی خود دریافت کنند، اما به دلیل آنکه گفته می‌شود این زمین‌ها دولتی هستند، تسهیلات به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.
 
فدایی عنوان کرد: تا زمانی که قوانین و مقررات متناسب باشرایط مردم و استان‌ها نباشد مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت ضمن آنکه می‌توان با استفاده از سیستم‌های الکترونیکی، کار مردم را سریعتر حل کرد و ما در این زمینه مشکل سخت‌افزاری نداریم و مشکل اساسی ما نرم افزاری است و همچنین در هماهنگی بین دستگاه‌ها مشکل داریم.
 
به گزارش ایسنا، "یحیی صادقی" مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز در این جلسه گفت: ۱۰ درصد خانوار‌های استان کرمان مددجوی کمیته امداد هستند که در معرض آسیب‌های اجتماعی می‌باشند که باید مشاوره و هدایت شوند، و قابل توجه است که وضعیت یک هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد در استان کرمان بحرانی است.
 
وی با اشاره به طرح استاندار در خصوص افراد تحت پوشش کمیته امداد، اظهار کرد: در این طرح هر دو مدیر یک خانواده تحت پوشش کمیته امداد که وضعیت بحرانی‌تر نسبت به سایر مددجویان دارند کمک‌های مشاوره‌ای و هدایتی می‌کنند که نیاز است هیات‌های اندیشه‌ورز نیز در این امر به کمک ما بیایند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم