مهدی خرامش در نشستی با آرش رنجبران رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی با اشاره به لزوم حمایت و کمک به فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کار گفت: با توجه به شرایط کنونی حمایت از فارغ التحصیلان برای راه اندازی استارت آپ و کسب و کار سود ده یکی از اولویت‌های دولت و وزارت ارتباطات است.

کد خبر: ۴۹۹۶۳
۱۵:۲۲ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۸

نخستین شتاب دهنده تخصصی رباتیک کشور در آذربایجان‌شرقی راه اندازی می‌شود

دیدارنیوز ـ وی با اشاره به سطح علمی استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اظهار کرد: استفاده از توان دانشگاه آزاد و اساتید این دانشگاه در تربیت نیروی انسانی متخصص و همچنین کمک به رشد و توسعه استارت آپ‌ها موضوعی است که باید توجه جدی به آن شود.
 
خرامش با اشاره به نقش شتاب دهنده‌ها در سرعت بخشی به اجرای طرح‌های علمی و دانشگاهی اظهار کرد: با راه اندازی شتاب دهنده در این دانشگاه در زمینه اجرای طرح‌های دانشگاهی در زمینه دانش رباتیک کمک مالی و تجهیزاتی می‌شود.
 
وی اعلام کرد: تیم‌های رباتیک فعال در مرکز رشد دانشگاه آزاد ایلخچی درصدد تولید ربات در ابعاد انسانی هستند.
 
وی به حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نمایشگاه ربع رشیدی تبریز اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه‌ای با دانشگاه ازاد استان در زمینه همکاری‌های علمی امضا شده است.
 
خرامش خاطرنشان کرد: در همین راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرحی با عنوان "طرح جامع اشتغال" در راستای اجرای طرح ملی ایران نوآفرین و برای حمایت از جوانان، فارغ التحصیلان و صاحبان ایده معرفی کرده است، که بر اساس آن ۶ نوع تسهیلات برای استارت آپ‌ها و شرکت‌های بخش خصوصی در نظر گرفته شده است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی www.irannoafarin.ir و یا www.irankarfa.ir مراجعه کنند.
 
آرش رنجبران رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی نیز با بیان اینکه امروزه فناوری اطلاعات بحث روز دنیا و ملاک توسعه جوامع است، اظهار کرد: دانشگاه به عنوان مکان اصلی تربیت جوانان، آماده هرگونه همکاری با اداره کل ICT استان به منظور کمک به ورود فارغ التحصیلان به بازار کار است.
 
وی با اشاره به عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت‌های حوزه ICT در استان افزود: امیدواریم با همکاری‌های دو جانبه بتوانیم از ظرفیت‌های زیرساختی فراهم شده به نحو احسن استفاده کنیم.
 
معنا و مفهوم شتاب‌دهنده در ایران از سال ۱۳۹۳ یعنی دو سال پیش در ایران باب شد.
 
در آن سال سه شتاب‌دهنده آواتک، دیموند و مپس فعالیت‌شان را شروع کردند و به شتاب‌دهندگی پرداختند.
 
دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی یک دانشگاه آزاد در شهر تبریز، استان آذربایجان شرقی است و در سال ۱۳۸۲ تاسیس شده است و در حال حاضر ۱۱۳۵ دانشجو و ۶۵ استاد در این مرکز مشغول فعالیت می‌باشند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم