با گذشت حدود دو هفته از بارش‌های سنگین و سیلابی ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان و مسئولان خاش همچنان در غفلت به سر می‌برند و سیل زدگان این شهرستان مرزی به شدت مظلوم واقع و فراموش شده اند.

کد خبر: ۴۹۹۵۷
۱۴:۵۶ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۸

ستاد مدیریت بحران خاش در غفلت

دیدارنیوز ـ از زمان وقوع بارش‌ها تاکنون هیچ خبری از ارزیابی ها، برآورد خسارت، نحوه خدمت رسانی به آسیب دیدگان، چگونگی ارائه خدمات، جبران خسارت‌ها و نیز اتخاذ تدابیر مسئولان برای پیشگیری از حوادث احتمالی آینده و مقابله با شرایط دشوار در دسترس نیست و تا این لحظه فرمانداری، شهرداری ها، بخشداری ها، هلال احمر و دستگاه‌های دیگر عضو ستاد مدیریت بحران گزارشی از عملکرد خود و یا برآورد خسارت‌ها ارائه نداده اند و اگر هم آماری و گزارشی داده شده، مردم در جریان اقدامات مسئولان نیستند.
 
در این مدت استاندار سیستان و بلوچستان و مدیران کل و اعضای ستاد مدیریت بحران به خاش سفری نداشته اند و تنها قرار است فردا آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای افتتاح پروژه‌های مسکنی به خاش سفر کنند.
 
بر حسب وجود برخی خبر‌ها در فضای مجازی فرماندار خاش و معاون سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیران حوزه مدیریت بحران در نقاط آسیب دیده حضور پیدا کرده اند، ولی از نتایج این بازدید‌ها و برآورد خسار‌های احتمالی گزارشی ارائه نشده است.
 
در مدت افزون بر ۱۰ روز اخیر از وقوع بارش‌های سنگین و سیلای در خاش مشخص نیست که چه تعداد واحد مسکونی تخریب و یا آسیب دیده اند، چه مساحتی از اراضی کشاورزی نابود و چه تعدادی دام تلف شده اند، اما مردم بار‌ها و بار‌ها از وارد شدن خسارت‌ها سخن گفته و پاسخی از گلایه مندی‌های خود دریافت نکرده اند.
 
وقتی خبر‌های مختلف از چابهار، کنارک، دلگان، نیکشهر و ... را رصد و پیگیری می‌کنیم از نحوه عملکرد مسئولان ستاد مدیریت بحران سخن گفته می‌شود و مسئولان آن شهرستان‌ها به خوبی آمار خسارت‌ها و گزارش عملکرد خود را ارائه داده و همچنان با قوت در مسیر ارائه خدمت پای کار هستند، ولی مسئولان خاش روزه سکوت گرفته اند و یا با خبرنگاران و اصحاب رسانه قهر می‌باشند.
 
مردم خاش خواهان پاسخگویی مسئولان برای بیان موضوعاتی مثل اینکه در روز‌های اخیر چقدر پیگیری از استان شده که سبد کالا و لوازم و تجهیزات امدادی به این شهرستان برسانند و چقدر توانسته اند خیران را به این منطقه هدایت کنند و چقدر از ظرفیت سپاه و بسیج برای کمک به نیازمندان بهره بگیرند و اینکه برای جبران خسارت‌ها به کشاورزان و دامداران و روستائیان و عشایر برنامه و تدبیری دارند و یا خیر هستند و از طرفی از جایگاه رسانه به برخی از مقامات مسئول در خاش اطلاع داده شده و درخواست کرده ایم که گزارش عملکرد ارائه دهند و تاکنون تصمیمی برای پاسخگویی به رسانه‌ها نداشته اند، بنابراین با نشر این گلایه مندی در انتظار پاسخ آن‌ها خواهیم بود تا بتوانیم به مطالبات مردمی جوابگو باشیم.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم