احمد حمزه نماینده کهنوج در نطق خود در مجلس شورای اسلامی گفت: «به نیابت از مردم کرمان به هر کسی که ترامپ ملعون را در هر زمان و مکانی از دنیا به قتل برساند، ۳ میلیون دلار جایزه تقدیم خواهیم نمود.» در همین رابطه، «رابرت وود» نماینده آمریکا در امور خلع سلاح در جمع خبرنگاران در ژنو گفت: «اینکه نماینده مجلس ایران برای کشتن ترامپ جایزه تعیین کرده، بسیار مضحک و بی معنی است، ولی این موضوع تاییدی بر این است که نظام ایران یک نظام تروریستی است.» احمد حمزه در حالی برای پرداخت ۳ میلیون دلار خون بهای ترامپ؛ آن هم از جیب مردم اعلام آمادگی می‌کند که کهنوج یکی از فقیرترین شهر‌های کشور در جنوب کرمان است، دسترسی به آب آشامیدنی برای همه میسر نیست، کودکانش سوء تغذیه دارند و بسیاری از ساکنانش در کپر‌ها و سکونت‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند.

کد خبر: ۴۹۹۴۰
۱۷:۱۲ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۸

دیدارنیوز ـ مرضیه حسینی: احمد حمزه نماینده کهنوج روز سه شنبه در نطق خود در مجلس شورای اسلامی گفت: «به نیابت از مردم کرمان به هر کسی که ترامپ ملعون را در هر زمان و مکانی از دنیا به قتل برساند، ۳ میلیون دلار جایزه تقدیم خواهیم نمود.» او همچنین گفت تمام مردم کرمان فدای حاج قاسم هستند و اگر همه آن‌ها شهید شوند ابایی ندارند.

مشابه پیشنهاد نماینده کهنوج را دی ماه امسال محمدحسین پویانفر از مداحان کشور با حضور در شبکه ۳ داده بود که برای ترور رئیس جمهور آمریکا، هر جوان ایرانی یک دلار بدهد تا ۵۰ میلیون دلار به عنوان جایزه، جمع‌آوری شود.

ترامپ را بکشیم و از NPT خارج شویم و سلاح هسته ای بسازیم!
 
نطق عجیب، شتاب زده و احساسی احمدحمزه که کوچک‌ترین اثری از تدبیر و دوراندیشی یک نماینده ملت را نداشت، از طرف رسانه‌های خارجی مورد توجه قرار گرفت. به طور نمونه، «رابرت وود» نماینده آمریکا در امور خلع سلاح در جمع خبرنگاران در ژنو گفت: «اینکه نماینده مجلس ایران برای کشتن ترامپ جایزه تعیین کرده، بسیار مضحک و بی معنی است، ولی این موضوع تاییدی بر این است که نظام ایران یک نظام تروریستی است.» او در خصوص اظهارنظر‌های اینچنینی از طرف مقامات ایرانی اعلام نگرانی کرد و از ایران خواست که رفتار خود را تغییر دهد.

البته ادعای پرداخت خون بهای ترامپ توسط مردم کرمان، تنها اظهارنظر نماینده کهنوج نبود، وی در ادامه نطق خود پیشنهاد دیگری نیز ارائه کرد و آن هم خروج ایران از پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی‌NPT بود. وی در این خصوص گفت: «اگر امروز جنگ‌افزار هسته‌ای داشتیم از تهدید مصون بودیم، بنابراین ایران می‌بایست هر چه سریع‌تر از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای خارج شده و انفجار‌های شکاف و جوش هسته‌ای را انجام دهد و به دنیا اعلام کند که به باشگاه قدرت‌های هسته‌ای پیوسته است.» وی افزود: «باید تولید موشک‌هایی با بُرد زیاد و دارای ظرفیت قابل حمل کلاهک‌های نامتعارف را در دستور کار قرار دهیم.» او همچنین تهدید کرد که «ایران می‌تواند پایگاه‌های نظامی آمریکا را "منهدم" کند و "ده‌ها هواپیمای مسافربری" آمریکا که از کنار مرز‌های ایران عبور می‌کنند را هدف قرار دهد.»

به نیابت از کدام مردم می خواهید ترامپ را ترور کنید؟
 
در خصوص اظهارات نماینده کهنوج، چند مساله اساسی قابل طرح است: اول اینکه آیا شأن مجلس به عنوان یک نهاد قانون گذار به حدی تنزل یافته که نمایندگان در اموری که اساسا به امر قانون گذاری ارتباطی ندارد مداخله می‌کنند؛ در حالی که بعضی از آن‌ها بی اطلاع از مهم‌ترین مسائل حوزه‌های انتخابی خود و حتی مسائل کشور هستند؟ بسیاری از این نمایندگان در کمیسیون‌های اساسی مجلس مشارکت فعالی ندارند، جلسات صحن در بسیاری از موارد به شعارپراکنی و مداخله در مسائلی که در حوزه عمل مجلس نیست می‌گذرد و بسیاری از آن‌ها در طول حضور خود کمترین توجهی به مطالبات رای دهندگان ندارند، اما به ناگاه مشاهده می‌شود که با برخی اظهارنظرات بی پایه، هجمه بزرگی علیه منافع ملت ایجاد می‌کنند.

احمد حمزه در حالی برای پرداخت ۳ میلیون دلار خون بهای ترامپ؛ آن هم از جیب مردم اعلام آمادگی می‌کند که کهنوج یکی از فقیرترین شهر‌های کشور در جنوب کرمان است، دسترسی به آب آشامیدنی برای همه میسر نیست، کودکانش سوء تغذیه دارند و بسیاری از ساکنانش در کپر‌ها و سکونت‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند.

باید از این نماینده مجلس پرسید اولا برای مردم کرمان در طول دوران نمایندگی چه کرده است که انتظار دارد هزینه ترور رئیس جمهور آمریکا را بپردازند؟ ثانیا وی که ادعا دارد به نیابت از مردم کرمان برای پرداخت این خون بها آماده است و همچنین اظهار می‌دارد کل مردم کرمان حاضر هستند شهید شوند، چه کسی این نیابت و وکالت را به او داده است؟ مردم کرمان در چه زمانی به او این اجازه را داده اند که از طرف آن‌ها پیشنهاد ترور بدهد؟

آقای نماینده کهنوج آیا در خطبه‌های نمازجمعه که توسط رهبر انقلاب برگزار شد، حضور نداشت که ایشان آمریکا را به دلیل اقدام به ترور و اعتراف آشکار به آن ملامت کرده و مشی ترور را نادرست خواندند؟ وی که همواره خود را پیرو رهبری می‌خواند، چرا در عمل، نشانی از این تاسی و پیروی ندارد؟
 
 
نیابت از مردم کرمان برای ترور؟ لطفا خون بهای ترامپ را در کهنوج هزینه کنید
 
 

تاوان  عربده کشی ها بر ذمه کیست؟
 
همزمان با نطق احمد حمزه که در حال برانگیختن واکنش‌های مختلف است، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد ترامپ را به ایران می‌آوریم و محاکمه می‌کنیم! البته معلوم نیست که آقای اسماعیلی چطور می‌خواهد ترامپ را به ایران کشانده و محاکمه کند، اما به واقع اگر وی و دستگاه‌های مربوطه چنین امکانی دارند، چرا خاوری و دیگر اختلاسگران را برای محاکمه به ایران نمی‌آورند؟

اظهارات اینچنینی و به ویژه پیشنهاد نماینده کهنوج در خصوص ترور ترامپ و خروج ایران از NPT و حرکت به سمت ساخت سلاح هسته ای، خطری جدی را متوجه امنیت و منافع ملی ما می‌کند؛ آن هم در شرایطی که از طرفی پدیده ایران هراسی در تمام دنیا در حال تشدید است و از طرف دیگر آمریکا در آستانه استیضاح ترامپ قرار دارد.

نمایندگان آمریکا و همچنین غربی‌ها که اظهارات مقامات سیاسی ایران و نماینده‌های مجلس را رصد می‌کنند، نسبت به فضای مجلس ایران، کاراکتر نمایندگان و فضایی که این افراد در آن اظهار نظر می‌کنند آگاه نیستند بنابراین این سخنان به دور از تدبیر، هیجان زاده و غیرعملی را جدی گرفته و با استناد به آن به جهان می‌گویند: «ایران کشوری تروریستی است و برای چنین کشوری که حتی نماینده اش پیشنهاد ترور می‌دهد داشتن دانش هسته‌ای به معنای به خطر انداختن تمام جهان است، زیرا معلوم نیست اگر آن‌ها چنین دانشی داشته باشند با دنیا چه خواهند کرد.»

این سخنان که بار‌ها و بار‌ها از زبان ترامپ، مایک اسپر و مقامات اسرائیلی در خصوص ایران بیان شده است، ایران هراسی را در میان مردم جهان دامن زاده؛ به طوری که تصور غالب این است که ایران کشوری ناامن و ایرانیان، مردمانی خشن و طرفدار تروریسم هستند، این تصورات که ضربات جبران ناپذیری به جایگاه بین المللی ایران وارد کرده، محصول اظهارنظر‌های عجیب و غیرمسئولانه است و این مردم هستند که به اشکال مختلف مجبورند تاوان این نابخردی‌ها را بپردازند. به علاوه در زمانی که استیضاح ترامپ در دستور کار است، آیا اظهارات نماینده کهنوج در خدمت منافع ملی ایران و مقابله با زورگویی ترامپ است یا به او این امکان را می‌دهد که برای توجیه اقداماتش علیه ایران به این سخنان متوسل شود؟
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۱
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
0
1
چرا کسی به امثال این آقا و حسن عباسی چیزی نمیگه
به خدای علی قسم که افرادی مثل اینا از آمریکا دشمن تر هستند به مُلک و مملکت
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم