معاون استاندار گلستان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: ایجاد شهر جهانی فرش در گنبدکاووس می‌تواند مشکل فرش ترکمن را برطرف کند.

کد خبر: ۴۹۸۸۴
۱۶:۰۳ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

گنبدکاووس به شهر جهانی فرش تبدیل می‌شود/ معضل فروش برطرف خواهد شد

دیدارنیوز ـ ابراهیم کریمی بعدازظهر چهارشنبه در کارگروه فرش استان اظهارکرد: معضلی به نام فروش در گلستان وجود دارد که یکی از موضوعاتی که می‌تواند آن را حل کند، ایجاد شهر جهانی فرش در گنبدکاووس است.
 
وی افزود: شهر جهانی به تصویب رسیده و پرونده آن آماده است که اگر با معاون وزیر رایزنی صورت گیرد، این کار سریع‌تر انجام خواهد شد.
 
کریمی با بیان اینکه در شهر گنبدکاووس نماد‌هایی از فرش ترکمن ایجاد شده است، گفت: اگر زیرساخت آماده شده و شهر جهانی ایجاد شود، بسیاری از گردشگران که به ایران سفر می‌کنند برای خرید فرش به این شهر خواهند آمد.
 
وی اضافه کرد: بازارچه تلفیقی فرش و صنایع دستی هم می‌تواند مشکلات فروش فرش را تا حدودی برطرف کند.
 
کریمی با تأکید بر شناساندن فرش ترکمن به دنیا، ادامه داد: اگر تبلیغات به درستی صورت گیرد با ورود گردشگران، فروشندگان نباید دغدغه فروش داشته باشند.
 
وی نمایشگاه‌ها را ظرفیت خوبی برای عرضه فرش دانست و اضافه کرد: متاسفانه به دلیل بالارفتن هزینه ها، بافنده ما توان شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را ندارد و اگر حمایت شوند بازار خوبی ایجاد خواهد شد.
 
کریمی بیان کرد: ایجاد شهرک صنعتی فرش در مقیاس کوچک در گلستان هم یک پیشنهاد است که می‌توان توسط کارشناسان بررسی شود.
 
وی با بیان اینکه محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات به فرشبافان نداریم، گفت: تلاش می‌کنیم با برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده تحولی و پویایی در فرش ترکمن ایجاد کنیم و در این راه باید از ظرفیت خود هنرمندان هم استفاده کرد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم