بر اساس اعلام مقامهای مکزیک، سربازان ارتش این کشور جلوی ورود یک کاروان حدودا ۱۵۰۰ نفری از مهاجران متعلق به آمریکایی مرکزی به خاک این کشور در محل مرز با گواتمالا را گرفتند.

کد خبر: ۴۹۳۶۰
۱۰:۲۵ - ۲۹ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری فرانسه، سربازان ارتش مکزیک بعد از تلاش این گروه از مهاجران غیرقانونی برای ورود به خاک این کشور از مرز گواتمالا به امید رفتن سمت خاک آمریکا و ورود به آنجا، از این مهاجران غیرقانونی خواستند "نظم و احترام" را حفظ کنند.

ژنرال ویچنته هرناندز، مقام ارشد گارد ملی مکزیک خطاب به این مهاجران در محل مرز با گواتمالا تصریح کرد،‌ آنها به نحوی "کنترل شده" اجازه عبور از این مرز را پیدا خواهند کرد.

هرناندز که هماهنگ کننده عملیاتهای گارد ملی مکزیک در حوزه این مرز است تاکید کرد: با حفظ نظم و احترام همه چیز درست خواهد شد. برای همه فرصتهایی وجود دارد.

او تاکید کرد: ما وضعیت را درک می کنیم و میدانیم که شما برادران ما از کشورهای هندوراس، السالوادور و گواتمالا هستید.
بر اساس اعلام یک مقام موسسه ملی مهاجرت وابسته به دولت مکزیک، بالغ بر ۸۰۰ تن از مهاجران غیرقانونی قبول کردند تا به سراغ قانونی کردن وضعیت خود و پیدا کردن شغل در مکزیک بروند.

سربازان ارتش مکزیک در ضمن تلاش برای جلوگیری از ورود این کاروان به خاک این کشور، با گروه‌هایی از مهاجرانی که به زور می‌خواستند از مرز بگذرند درگیر شدند.

اکثر این مهاجران روز سه‌شنبه گذشته عزیمت خود را از هندوراس آغاز کردند و شنبه به محل مرز گواتمالا با مکزیک رسیدند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم