معاون سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای کشور:

معاون سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: سیلاب به ۳۴۵ کیلومتر از محور‌های آسفالته و بیش از هزار و ۸۶۰ کیلومتر از محور‌های خاکی جنوب استان کرمان خسارت وارد کرد.

کد خبر: ۴۹۲۶۵
۱۲:۰۶ - ۲۸ دی ۱۳۹۸

سیلاب به ۳۴۵ کیلومتر از محور‌های آسفالته جنوب کرمان خسارت وارد کرد

دیدارنیوز ـ خداداد مقبلی صبح شنبه در حاشیه بازدید از محور‌های خسارت دیده و تخریب شده در اثر وقوع سیلاب در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان در جمع خبرنگاران بیان داشت: شدت بارندگی در شهرستان‌های جنوبی استان و همچنین استان سیستان و بلوچستان باعث تخریب زیرساخت‌های راه شده بود که با تلاش عوامل راهداری هم اکنون تمامی محور‌های ارتباطی بازگشایی شده‌اند.
 
وی افزود: در برخی از نقاط به دلیل بالا بودن حجم سیلاب کار مرمت به طور موقت انجام خواهد گرفت.
 
معاون سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: بیشترین خسارت وارد شده به حوضه راه‌ها در محور رودبار جنوب و ایرانشهر به ابنیه فنی بوده که در این راستا ۱۸ دستگاه آبنما به طور کلی تخریب شده و همچنین به ۱۳۰ دستگاه ابنیه نیز خساراتی وارده شده است.
 
مقبلی یادآور شد: خسارات وارده به ابنیه بین ۳۰ تا ۳۷ میلیارد تومان تخمین زده شده همچنین در بعضی از راه‌ها و ابنیه‌ها آب هنوز فروکش نکرده که بعد از فروکش کردن آب میزان خسارات اعلام و افزودن می‌شود.
 
وی گفت: با استفاده از دستگاه‌های موجود در راهداری مسیر‌های آسیب دیده و تخریب شده جنوب کرمان به صورت موقت ترمیم و بازگشایی شده و در آن ترافیک برقرار است، ولی با توجه به شریانی بودن این مسیر‌ها باید کار ترمیم به صورت فنی و اصولی آغاز شود.
 
معاون سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای کشور اظهار داشت: با تلاش اداره کل راهداری جنوب کرمان محل‌های تخریب سیلاب لیست و جمع بندی شده و با همکاری سازمان مدیریت و پیگیری راهداری کشور تأمین اعتبار لازم جهت بازسازی اصولی و فنی این محور‌ها تخصیص داده می‌شود.
 
وی تصریح کرد: در اثر بارندگی‌های اخیر و به وجود آمدن سیلاب به ۳۴۵ کیلومتر از محور‌های آسفالت و بیش از هزار و ۸۶۰ کیلومتر از محور‌های خاکی در جنوب استان کرمان خسارت وارد شده بنابراین با توجه به حجم بالای این خسارت‌ها احتمال افزایش رقم‌های اعلام شده وجود دارد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم