رئیس میراث فرهنگی دالاهو:

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دالاهو از برنامه ریزی برای تبدیل دره اژد‌ها ریجاب به منطقه گردشگری خبر داد.

کد خبر: ۴۸۸۳۱
۱۰:۰۲ - ۲۴ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز ـ شهرام علی‌یاری با اشاره به طبیعت بکر و بی نظیر دره اژدها، اظهار کرد: هرچند این نقطه از منطقه ریجاب به واسطه جاذبه‌های طبیعی زیبا پتانسیل‌های گردشگری بالایی دارد، اما متاسفانه راه دسترسی به آن برای گردشگران دشوار است.
 
وی تصریح کرد: برای اینکه این منطقه به گردشگران معرفی و به منطقه‌ای گردشگرپذیر تبدیل شود، از محل اعتبارات استانی ۵۰۰ میلیون تومان به آن اختصاص پیدا کرده تا بتوانیم معبری برای دسترسی گردشگران به این منطقه احداث کنیم.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دالاهو تاکید کرد: ایجاد این معبر راه دسترسی گردشگران به پایین آبشار پیران را نیز فراهم می‌کند و گردشگران می‌توانند آبشار را راحت‌تر از پایین ببینند.
 
وی در ادامه از اختصاص ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار برای مرمت زیرساخت‌های گردشگری سراب شالان ریجاب هم خبر داد و گفت: پس از وقوع زلزله بزرگ سال ۱۳۹۶ و پس از آن در بارش‌های سیل آسای اوایل امسال، بخش‌هایی از زیرساخت‌های گردشگری این سراب دچار آسیب شد.
 
علی‌یاری اضافه کرد: با این اعتبار در نظر داریم برخی از زیرساخت‌های این سراب همچون سنگفرش آن را ترمیم کرده تا رفاه گردشگرانی که به این منطقه می‌آیند را فراهم کنیم.
 
به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دالاهو طبق برنامه ریزی‌های انجام شده اجرای این دو پروژه ظرف یک ماه آینده آغاز می‌شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم