معاون شهردار قم:

معاون شهردار قم با تأکید بر لزوم توسعه سامانه نظارتی و هوشمندسازی، گفت: تا زمانی که اعتبارات لازم برای توسعه به این امر اختصاص داده نشود توسعه این دوربین‌ها در قم متوقف می‌شود.

کد خبر: ۴۸۲۵۰
۱۴:۱۳ - ۱۹ دی ۱۳۹۸

توسعه سامانه‌های نظارتی در شهر قم متوقف شد

دیدارنیوز ـ به نقل از شهرداری قم، عباس ذاکریان با اشاره به شاخصه‌های توسعه‌یافتگی یک شهر، اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی یک شهر، هوشمند سازی شهر بوده و شهر قم در چند سال اخیر با سرعت خوبی در این حوزه پیشرفت کرده است.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم تعداد دوربین‌های فعال سطح شهر را بیش از ۲۰۰ دوربین اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۳۳ دوربین تردد شمار،۱۱۰ دوربین نظارتی و ۱۱۰ دوربین کنترلی در سطح شهر فعال بوده و دوربین‌های دیگری نیز تا پایان سال نصب و راه‌اندازی می‌شود.
 
ذاکریان تأثیر نصب دوربین‌ها را در کاهش تصادفات قابل توجه دانست و تصریح کرد: با نصب دوربین‌های کنترلی در بلوار آیت‌الله بروجردی شاهد کاهش ۹۹ درصدی تصادفات و صد درصدی فوت به علت تصادف هستیم.
 
وی منبع اعتبارات تخصیص داده شده به سامانه نظارتی و هوشمندسازی را تشریح کرد و افزود: بر طبق قانون ۴۲ درصد اخذ جریمه‌ها سهم شهرداری‌ها است، اما هیچ هزینه‌ای به شهرداری قم داده نمی‌شود.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: برای کاهش تخلفات رانندگی باید در جهت توسعه سامانه‌های هوشمند کنترل ترافیک هزینه کرده و با توجه به افزایش نوسانات ارزی نیازمند تخصیص ۴۲ درصد سهمیه شهرداری بوده و شهرداری نمی‌تواند بدون اختصاص بودجه پروژه اجرا کند.
 
ذاکریان ادامه داد: با اینکه سال ۹۷ حدود ۹ میلیارد تومان جریمه از تخلفات خودرو‌های داخل شهر قم اخذ شده، ولی فقط ۲۰۰ میلیون تومان به شهرداری پرداخت شده و امسال هیچ مبلغی به‌عنوان سهم شهرداری لحاظ شده در قانون پرداخت نشده است.
 
وی از توقف سامانه هوشمندسازی در شهر قم خبر داد و خاطرنشان کرد: توسعه هوشمند سازی و نصب دوربین‌ها متوقف شده تا اعتبارات لازم به شهرداری پرداخت شود و سهم ۴۲ درصدی از اخذ جریمه‌ها به شهرداری اختصاص داده شود.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم