رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:سالانه بیش‌از ۸۰ میلیارد ریال هزینه درمانی برگشت ناپذیر اتباع بیگانه ناشی از تصادفات در محدوده این دانشگاه می‌شود.

کد خبر: ۴۱۷۰۷
۱۲:۱۶ - ۲۵ آبان ۱۳۹۸

اتباع بیگانه غیرمجاز سالانه ۸۰ میلیارد ریال به نظام سلامت سیستان و بلوچستان تحمیل می‌کنند

دیدارنیوز ـ دکتر سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت: سال گذشته هزار و ۷۴ نفر از اتباع بیگانه در جاده‌های سیستان و بلوچستان به دلیل حوادث ترافیکی جان خودشان را ازدست داده‌اند.
 
وی ادامه داد: متاسفانه از بابت ارائه خدمات به اتباع بیگانه هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: همچنین از ابتدای سالجاری تا کنون ۲۵ مورد تصادف اتباع بیگانه در جاده‌های سیستان و بلوچستان به وقوع پیوسته است که بر اثر آن ۳۴۵ نفر مصدوم و ۶۸ نفر فوت شده‌اند.
 
وی افزود: تمامی خدمات سلامت در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان به طور یکسان و کامل به همه بیماران (ایرانی و غیر ایرانی) ارائه می‌شود.
 
سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان همواره مورد سوء استفاده قاچاقچیان و افراد سودجو قرار می‌گیرد که انتقال اتباع بیگانه غیرمجاز (قاچاق انسان) و جابجایی موادسوختی (قاچاق سوخت) از عمده فعالیت‌های قاچاقچیان به دور از چشم ماموران انتظامی و مرزبانی است.
 
تاکنون حوادث مشابه زیادی در جاده‌های سیستان و بلوچستان بویژه شهرستان‌های سراوان، سیب سوران، مهرستان، ایرانشهر، خاش و زاهدان اتفاق افتاده که عامل بیشتر آن‌ها رانندگان خودرو‌های حامل اتباع بیگانه غیرمجاز و یا قاچاقچیان سوخت بوده‌اند.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم