فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف ۴ تن و ۵۵۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات‌های پلیس استان در هفت ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این عملیات‌ها هشت هزار و ۶۸۷ نفر معتاد و ۱۸۳ نفر قاچاقچی و هزار و ۸۳۴ نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر و ۱۵ باند مواد مخدر منهدم شد.

کد خبر: ۴۱۱۰۵
۱۴:۵۴ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

کشف بیش از ۴.۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی

دیدارنیوز ـ بر اساس اعلام پلیس، سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" در این‌باره گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ریزی‌های عملیاتی پلیس استان، بازنگری طرح‌های مبارزه با مواد مخدر و بهره‌گیری از آخرین دستاورد‌های علمی و تخصصی پلیس و پیگیری ویژه مطالبات و گزارش‌های مردمی به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ بوده است.
 
وی توجه به گزارش‌های مردمی و اجرای هدفمند طرح‌های ظفر در سطح استان را بخش مهم دیگری از برنامه‌های اولویت دار پلیس استان در این حوزه خواند و گفت: از ابتدای سال تا کنون، انجام عملیات‌های موردی، اجرای طرح‌های عملیاتی پاک سازی نقاط آلوده و از حدود ۲ ماه قبل برنامه ریزی اجرای طرح‌های عملیاتی ظفر با بهره گیری از توان اجرایی پلیس استان به صورت مستمر دنبال می‌شود که این مهم رضایت مندی مطلوبی از عملکرد پلیس در مبارزه با مواد مخدر را به همراه داشته است.
 
شهرستانی با اشاره به آخرین کشفیات و دستاورد‌های پلیس استان در برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر گفت: در ۷ ماهه نخست امسال، میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۷ درصد افزایش داشته، به نحوی که در این بازه زمانی ۴ تن و ۵۵۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.
 
وی ادامه داد: در این عملیات‌ها ۱۸۳ نفر قاچاقچی، هزار و ۸۳۴ نفر خرده فروش مواد مخدر و هشت هزار و ۶۸۷ نفر معتاد دستگیر و به مراجع قضائی یا به مراکز کمپ ترک اعتیاد معرفی شدند.
 
فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه، برنامه ریزی در حوزه پیشگیری اجتماعی را یکی از مهمترین رویکرد‌ها در برنامه‌های ریزی‌های پلیس استان خواند و گفت: یکی از راه‌های اساسی برای تحقق پیشگیری اجتماعی، آموزش‌های همگانی است و پلیس با آگاهی از نقش قربانیان در بروز جرایم و آسیب‌های اجتماعی بویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر و با هدف کنترل و کاهش این نقش که به کاهش جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی منجر خواهد شد، اجرای برنامه‌های آموزش همگانی را از مدت‌ها قبل به دو شیوه حضوری و غیر حضوری دنبال می‌کند.
 
شهرستانی افزود: در برنامه‌های آموزشی چهره به چهره در راستای افزایش آگاهی بخشی عمومی از ابتدای سال، در حدود ۶۱ جلسه تخصصی برای اقشار مختلف اجتماعی با اولویت افراد در معرض آسیب برگزار شده است که در حدود ۲۰۷۳ نفر تحت آموزش‌های تخصصی و چهره به چهره کارشناسان پلیس قرار گرفتند و این برنامه ریزی همچنان با قوت تداوم خواهد یافت.
 
فرمانده انتظامی استان مرکزی آموزش‌های غیرحضوری را بخش دیگر از برنامه‌های آگاه بخش پلیس در مبارزه با مواد مخدر خواند و گفت: بهره گیری از تولیدات نوشتاری، تولیدات هنری، برگزاری نمایشگاه‌های آگاه‌سازی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای استان، برگزاری مسابقات انتظامی و ارائه آموزش‌های همگانی از طریق فضای مجازی نیز از جمله اقداماتی است که بخشی از آن با همراهی دیگر دستگاه‌های اجرایی استان انجام شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم