رئیس آموزش و پرورش صالح‎آباد:

رئیس آموزش و پرورش صالح‎آباد گفت: محرومیت در صالح‌آباد موجب شده بسیاری از نیرو‌های آموزش و پرورش این شهرستان درخواست انتقالی داشته باشند و این موجب شده آموزش در صالح آباد به خطر بیفتد.

کد خبر: ۴۱۰۹۱
۱۴:۱۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

آموزش در صالح‌آباد به خطر افتاده است

دیدارنیوز ـ حیدر اسدی اظهار کرد: اگرچه در این شهرستان مدرسه خشت و گلی نداریم، اما هنوز مدارس فرسوده و با قدمت بالا و مدارسی که در زلزله سال ۹۶ آسیب دیدند هستند.
 
وی ادامه داد: مدارسی که در کنار رودخانه و در معرض آسیب سیل بودند، مشکلاتی دارند، اما در حد دو تا سه مدرسه بیشتر نیستند، با پیگیری‎های صورت گرفته جایگزین یکی از مدارس در روستا‌ها به زودی ساخته می‎شود و برای باقی مدارس پیگیر مشارکت خیران هستیم.
 
رئیس آموزش و پرورش صالح‌آباد با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸ کلاس درس در کانکس تشکیل می‎شود، عنوان کرد: اکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در ۱۵۰ مدرسه مشغول به تحصیل هستند، از سویی، چون اغلب مدارس به صورت پراکنده هستند به همین دلیل برخی از آن‌ها با ۱۰ دانش‌آموز و به صورت چند پایه تشکیل می‎شوند.
 
وی گفت: اگرچه تعداد مدارس با تعداد دانش‌آموزان همخوانی ندارند، اما موظف هستیم در همه مکان‌ها کلاس تشکیل دهیم، البته امسال تمامی مدارس دو شیفت حذف شدند.
 
اسدی در خصوص وضعیت کمبود معلم در مدارس صالح‌آباد افزود: با طرح بسته حمایتی یا همان خرید خدمات که بسته شفا بخشی بود، مشکل کمبود نیرو رفع شد، البته امیدواریم این طرح در شهرستان‌ها به درستی اجرایی شود.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه صالح‌آباد در بین نواحی ۴۷ گانه استان خراسان رضوی شهرستانی بسیار محروم و ضعیف و بن بست است، بیان کرد: به رغم اینکه تنها راه‌های ارتباطی شهرستان صالح‌آباد از تربت‌جام ۱۰۰ کیلومتر و از مشهد ۲۰۰ کیلومتر است، اما آنقدر وضعیت راه‌ها نامناسب هستند که وقتی خانمی به این شهرستان می‌‏آید تا وقتی می‎رود براثر استرس‎هایی که به وی وارد می‎گردد با مشکلات بسیار جدی مواجه می‎شود.
 
رئیس آموزش و پرورش صالح‌آباد اظهار کرد: این مشکلات موجب شده فرهنگیان غیر بومی که به صالح‌آباد می‎آیند با مشکلات جدی مواجه باشند، به همین جهت باید نیرو‌هایی که در آموزش و پرورش این شهرستان می‎خواهند استخدام شوند بومی بوده تا درخواست انتقال نداشته باشند.
 
وی گفت: به دلیل مشکلات موجود در این شهرستان و نارضایتی‎هایی که وجود دارد، اغلب نیرو‌ها تقاضای انتقال دارند. متاسفانه برخی نیرو‌هایی که می‎آیند از مشهد و تربت‌جام هستند، در صورتی که باید سهمیه استخدامی صالح‌آباد از محل ماده ۲۸، دانشگاه فرهنگیان، آزمون استخدامی و... مستقل باشد.
 
اسدی افزود: اگرچه نیرو‌های غیر بومی که می‎آیند و ۸ سال تعهد می‎دهند که بمانند، اما بعد از دو سال به دلیل مشکلات موجود در شهرستان و کمبود‌ها با اعلام مشکلات روحی و جسمی و اخذ نامه از کمیسیون درخواست انتقالی دارند.
 
وی بیان کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش صالح‌آباد یک هزار نفر نیروی فرهنگی دارد که ۸۰۰ نفرشان رسمی هستند، همچنین ۷۰ درصد نیرو‌های رسمی غیر بومی هستند.
 
رئیس آموزش و پرورش صالح‎آباد عنوان کرد: تمامی این نیرو‌ها متقاضی رفتن هستند و این موجب شده آموزش صالح آباد به خطر بیفتد، چون صبح‎ها دیر به مدرسه می‎آیند و زود هم می‎روند و این مسائل مشکلات جدی را به وجود آورده است.
 
وی ادامه داد: به رغم اینکه از محل دفتر رهبری اعتباراتی برای مدرسه‌ای در نقطه صفر مرزی روستای کنده سوخته اختصاص یافته و پیمانکار مشخص شده، ولی به دلیل وضعیت بسیار بد جاده هیچ کس حاضر به بردن مصالح به این روستا نیست.
 
اسدی در پایان گفت: اگرچه کمبود فضا را می‎شود، رفع کرد، اما وجود نیرو‌های غیر بومی از مشکلات جدی است، بدون شک اگر نیرو‌های بومی جذب شوند مشکلات خود صالح‎آباد نیز رفع خواهد شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم