عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با بیان اینکه در هفته جاری شکایت دانشجویان از «علی مطهری» را بررسی خواهیم کرد گفت: اگر دست‌مان باز بود یقه خیلی‌ها را می‌گرفتیم ولی قانون را طوری نوشته‌اند که دست و پای متخلفین گیر نیفتد.

کد خبر: ۴۱۰۶۸
۱۲:۴۹ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

دیدارنیوز - حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در باره شکایت بیش از 170 دانشجو از سخنان اخیر علی مطهری نماینده تهران در دانشگاه شهید بهشتی و توهین به یکی از دانشجویان گفت: ما منتظر دریافت متن شکایت دانشجویان در این باره هستیم تا در این هفته این موضوع را در جلسه هیات نظارت بررسی کنیم.

وی افزود: اگر فرد یا افرادی شکایتی از نماینده و یا نمایندگان مجلس به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال کند، بلافاصله در جلسه‌ای این شکایت بررسی شده و نماینده مورد نظر در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان حضور پیدا کرده و باید پاسخ‌گو باشد، ضمن اینکه این هیات توضیحات آن نماینده را خواسته و اگر این موضوع در راستای ایفای وظایف نمایندگی که در آیین‌نامه داخلی مجلس آمده است، نباشد اقدامات بعدی در دستورکار قرار می‌گیرد.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متاسفانه قانون هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بسیار ناکارآمد است و عملا دست و پای این هیات را بسته است، ضمن اینکه متاسفانه قانون طوری توسط برخی آقایان نوشته شده است که دست و پای آنها گیر نیفتاده و مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

سلیمی خاطرنشان کرد: اگر دست هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باز بود، می‌توانستیم یقه خیلی‌ها را بگیریم.

وی گفت: دانشجویان شکایت‌کننده باید متن شکایت خود را به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال کنند، ضمن اینکه این دسته از دانشجویان می‌توانند نامه شکایت خود را یا به رئیس مجلس بدهند و یا به رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان (پزشکیان).

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تفاوتی نمی‌کند، شکایت علیه چه فردی صورت گرفته است، این در حالی است که پیش از این علی مطهری نماینده تهران به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان آمده و توضیحاتی را در رابطه با یکی از پرونده‌ها ارائه کرده بود.

سلیمی خاطرنشان کرد: اگر فرد یا افرادی از رئیس مجلس هم شکایت داشته باشند، طبق قانون باید هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به آن ورود کرده و شکایت را بررسی کند
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
کرامت سلیمی
|
Singapore
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
0
این دانشجویان هم نشان داده اند که افراد سوء استفاده گری از شرایط می باشند.

دانشجویان ایرانی فقط بلدند حرف بزنند و ژست بگیرند و هیچکدامشان هنگام فارغ التحصیل شدن توانایی کارافرینی ندارند و حتی قادر به تجزیه و تحلیل موضوعات نیستند که کدام موضوع حقیقت دارد و کدام حقیقت ندارد و متعصبانه و کورکورانه بر رای و نظرشان اصرار می کنند و از همه بدتر اینکه در مقابل فهمیدن مقاومت می کنند. و در استدلالهایشان نیز فقط متکی به حفظیاتشان می باشد که اکثر این حفظیات نیز غلط و غیر واقعی می باشد.

متاسفانه جامعه ما مظلوم کش است و خدا نکند که فرد ضعیف و مظلومی گرفتار این جماعت شود.

اقای علی مطهری یکی از مظلومترین و در عین حال سالمترین سیاستمداران کشورمان می باشند.

چرا این دانشجویان هنگام لو رفتن فیلمهای غیراخلاقی بعضی از مسئولین بی تفاوت بودند و ککشان هم نگزید.


این دانشجویان اگر راست می گویند و جرات دارند بروند از افراد و سازمانهای فاسد شکایت کنند. درافتادن با فرد مظلومی و ستم کشیده ای مثل اقای مطهری هنری محسوب نمی شود.

اگر راست می گویند بروند به دنبال مبارزه با مافیاهایی مثل ایران خودرو و مافیای صنایع نفت و گاز و فلزات و ....

اگر راست می گویند قرار داد موقت کار را زیر سوال ببرند که یک برده داری نوین است.

و رهبر و مردم هم حمایتشان خواهند کرد.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم