در هفت ماهه امسال؛

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۶۸۹ هزار و ۵۸ تن کالادر هفت ماهه سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به خارج کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۹۳ درصدی را نشان می‌دهد.

کد خبر: ۴۱۰۶۱
۱۲:۲۸ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

صادرات بیش از ۶۸۹ هزار تن کالا از مرز میرجاوه

دیدارنیوز ـ ایوب کرد افزود: افزایش صادرات از این پایانه مرزی نشان از اهمیت آن و تاثیر مثبت سیاست‌های اقتصادی دولت در این زمینه دارد.
 
وی گاز مایع، میلگرد، هیدروکربن و حلال را از عمده کالا‌های صادراتی از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت ذکر کرد و گفت: این پایانه مرزی از جایگاه ویژه‌ای از لحاظ حمل و نقل، ترانزیت کالا و تردد مسافر برخوردار است به طوری که با برنامه ریزی و استفاده از فرصت‌های در نظر گرفته شده در چهارچوب همکاری و توافقنامه‌های فی مابین، سود سرشاری عاید کشور خواهد شد.
 
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از واردات ۹۴ هزار و ۸۷۱ تن کالا در هفت ماه سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور خبر داد و افزود: برنج، انبه، کنجد و گوشت عمده کالا‌های وارداتی این پایانه مرزی را در هفت ماه سالجاری تشکیل دادند.
 
کرد بیان کرد: مجموع ترانزیت انجام شده در پایانه مرزی میرجاوه نیز در این مدت ۱۷۷ هزار و ۱۷۷ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۴۴ هزار و ۱۹۰ تن افزایش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.
 
وی در پایان به اشاره به موقعیت ویژه مرز زمینی رسمی میرجاوه افزود: تردد ۲۷۲ هزار و ۴۲۷ مسافر در هفت ماهه امسال در پایانه مرزی میرجاوه ثبت شده که با افزایش ۵۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشان از اهمیت این پایانه مرزی به ویژه در طرح تردد زائرین خارجی دارد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم