پس لرزه‌ها همچنان شهرستان میانه و سراب را تحت تاثیر قرار داده و باعث وحشت بیشتر مردم و ویرانی‌های بیشتر مناطق زلزله‌زده شده است.

کد خبر: ۴۱۰۲۵
۱۰:۵۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

ترکمانچای همچنان می‌لرزد/ دود ناشی از آتش چادر، چراغ خانواده‌ای را خاموش کرد

دیدارنیوز ـ پس لرزه‌ها همچنان بخش‌های وسیعی از آذربایجان را تحت تاثیر قرار داده و باعث وحشت بیشتر مردم و ویرانی‌های بیشتر مناطق زلزله زده می‌شود.
 
در همین حال گزارش‌های رسیده حکایت از آن دارد که صبح امروز پس لرزه ۴.۸ ریشتری بار دیگر ترکنمچای را لرزاند.
 
۵:۴۳ دقیقه زلزله‌ای به بزرگی ۴.۸ ریشتر در ترکمانچای میانه به وقوع پیوست طول جغرافیایی این زلزله ۴۷.۴۴۰ و عرض جغرافیایی آن ۳۷.۶۸۲ بود که در عمق ۸ کیلومتری زمین اتفاق افتاد.
 
تنها امروز ۱۵ زلزله ترکمانچای را به لرزه در آورد که بیشترین آن ۴.۸ ریشتر و ۴ ریشتر بود و کمترین آن ۲.۶ ریشتر بوده است.
 
مردم منطقه زلزله‌زده شهرستان میانه و سراب در چادر‌ها بسر می‌برند.
 
 
دود ناشی از آتش چراغ خانواده‌ای را خاموش کرد
پدر و مادر خانواده‌ای که در چادر شخصی خود برای گذراندن شب دلهره‌آمیز و ترس از زلزله قصد به‌سر کردن شب را داشتند در اثر استنشاق دوده ناشی از آتشی که در داخل چادر برافروخته بودند در روستای شالقون سراب جان باختند.
 
حجت هدایتی، رئیس اداره حوادث و فوریت‌های پزشکی سراب با تائید فوت این زن و شوهر سرابی اظهار داشت: نیرو‌های اورژانس بلافاصله بعد از گزارش راهی روستای شالقون شدند، اما متاسفانه یک مرد ۴۴ ساله و همسر ۳۷ ساله‌شان فوت کردند، اما با تلاش تیم احیا نوزاد ۱۵ روزه از مرگ رهایی یافت.
 
ساعت ۲:۱۷ بامداد روز ۱۷ آبان زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر استان آذربایجان‌شرقی (حوالی ترک) را لرزاند که در شهر‌های ترک، سراب، ترکمانچای و حتی اردبیل و گیلان احساس شد. در اثر این زلزله تا کنون پنج نفر فوت و بیش از ۳۴۰ نفر مصدوم شدند.
 
گفته می‌شود ۴۰۰ واحد مسکونی تخریب و هفت روستا از جمله روستا‌های ورزقان و ورنکش به شدت آسیب دیده‌اند.
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم