مشاور معاون اول رئیس‌جمهور:

مشاور معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ۱۶۳۰ کیلومتر جاده روستایی، ۶۰۰ کیلومتر جاده بین شهری و نزدیک به ۴۱۹ پل روستایی و شهری لرستان تخریب شده است.

کد خبر: ۳۸۲۱۹
۱۵:۴۴ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸

۱۶۳۰ کیلومتر جاده روستایی لرستان آسیب جدی دیده است

دیدارنیوز ـ دکتر رضوی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده لرستان در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدیدش از لایروبی رودخانه خرم‌رود شهر خرم‌آباد اظهار کرد: انتظار سرعت عمل و توجه جدی نسبت به بهسازی دیواره‌های ساحلی رودخانه را داریم همچنین سازمان آب منطقه‌ای استان باید برای لایروبی چند کیلومتر ورودی خرم‌رود اقدام کند.
 
وی با اشاره به بازدید از چند پل شهرستان چگنی، تصریح کرد: راه و شهرسازی لرستان باید فعالیت بیشتری در این باره داشته باشد البته ما هم باید کمک کنیم تا اعتبارات بیشتری اختصاص یابد.
 
مشاور معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ۱۶۳۰ کیلومتر جاده روستایی، ۶۰۰ کیلومتر جاده بین شهری و نزدیک به ۴۱۹ پل روستایی و شهری لرستان تخریب شده است.
 
رضوی با بیان اینکه عملیات اجرایی پل نفت در شهرستان چگنی در حال انجام است، افزود: از قرارگاه خاتم‌الانبیا برای جاده پل‌دختر تا خرم‌آباد که باید بازسازی و نوسازی شود بازدید شد و قرارگاه قول دادند که فعالیت خود را گسترده کنند و سرعت ببخشند، چون حقیقت امر انتظار ما از قرارگاه خاتم‌الانبیا کار جهادی و سریع است.
 
وی در ادامه به بازدیدش از روستای مورانی و روستا‌های اطراف آن خبر داد و تصریح کرد: همچنین از سایت شهر معمولان بازدید کردیم، بازسازی انجام شده و پی خانه‌ها بسیار محکم بود.
 
رضوی بیان کرد: در روستای مورانی پل و مقدمات ساحل‌زای رودخانه در حال آماده شدن است که به نظر می‌رسد وزارت نیرو باید برای دیواره‌های ساحلی رودخانه کار جدی‌تری انجام دهد.
 
وی ادامه داد: در دیواره ساحلی پلدختر انصافاً فعالیت خوب و علمی انجام شده و انتظار بر این است که در بعضی نقاط شهر پلدختر شهرداری باید توجه بیشتری نسبت به نظافت شهر داشته باشد.
 
مشاور معاون اول رئیس‌جمهور اظهار کرد: متأسفانه به خسارت زمین‌های از دست رفته کشاورزان کمتر، اما به خسارت محصولات کشاورزان بیشتر توجه شده است.
 
رضوی با اشاره به پرداخت خسارت به زمین‌های از دست رفته کشاورزان، گفت: در این راستا پیشنهاد می‌کنیم از زمین‌های جنگلبانی و مراتع دولت به افرادی که زمین از دست داده‌اند زمین اختصاص یابد، حتماً به این مسئله در دولت توجه جدی خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم