مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: توسعه کشت دوم محصولات کشاورزی از راهکار‌های رونق زندگی کشاورزان است و اقدامات مناسبی در این خصوص در شهرستان انجام شده است.

کد خبر: ۳۸۱۸۰
۱۳:۰۴ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸

توسعه کشت دوم محصولات کشاورزی از راهکار‌های رونق زندگی کشاورز

دیدارنیوز ـ مسعود اسدی پرور با بیان اینکه شهرستان رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است، گفت: امسال بیشترین پرورش راتون گیلان نیز در این شهرستان انجام شد و نسبت به سال گذشته از رشد مناسبی برخوردار بوده است.
 
وی افزود: پرورش راتون علاوه بر افزایش برنج سفید شهرستان رشت موجب ارتقای درآمد کشاورزان این شهرستان نیز می‌شود.
 
اسدی پرور، ادامه داد: سال گذشته در ۱۳ هزار هکتار از شالیزار‌های رشت راتون پرورش داده شده بود این در حالیست که امسال بالغ بر ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از شالیزار‌های رشت راتون پرورش یافته است.
 
وی تصریح کرد: برنامه داریم سال آینده پرورش راتون را در رشت افزایش دهیم، زیرا علاوه بر اینکه این محصول سالم و گران موجب افزایش رفاه اقتصادی کشاورزان می‌شود، به افزایش تولید برنج سفید با کیفیت گیلان نیز کمک شایانی می‌کند.
 
مدیر جهاد کشاورزی رشت خاطرنشان کرد:، چون تولید راتون با کمترین هزینه صورت می‌گیرد توسعه تولید آن می‌تواند موجب افزایش در آمد شالیکاران شود.
 
اسدی پرور با بیان اینکه توسعه کشت دوم محصولات کشاورزی از راهکار‌های رونق زندگی کشاورز است، ادامه داد: به طور میانگین هر ساله بالغ بر ۲۰ هزار خانوار در تولید و پرورش برنج و راتون رشت فعالیت می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه شهرستان رشت ۶۲ هزار و ۳۲۸ هکتار اراضی شالیزاری دارد، افزود: توسعه پرورش راتون و کشت دوم از اهداف مهم جهاد کشاورزی رشت است و امسال در بیش از ۲۵ هزار هکتار از این اراضی، کشت دوم محصولات کشاورزی از جمله پاچ باقلا، باقلای برکت، سبزیجات غده‌ای و... انجام خواهد شد.
 
اسدی پرور، همچنین به کشت چند برابری کلزا در رشت نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: توسعه کشت کلزا نیز یکی دیگر از راهکار‌های برون رفت از مشکلات اقتصادی برای کشاورزان است.
 
وی گفت: توسعه کشت کلزا علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان رشتی موجب کاهش نیاز واردات کشور به روغن خوراکی می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم