ناصر ابراهیمی مربی اسبق پرسپولیس می‌گوید پرسپولیس استخوان بندی تیمش را حفظ کرده و همین موضوع باعث می‌شود این تیم در دربی موفق شود.

کد خبر: ۳۵۷۳۱
۱۱:۵۶ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز - پرسپولیس در حساس ترین بازی هفته، در دربی حاضر خواهد شد. سرخپوشان از سه بازی اول لیگ دو پیروزی و یک شکست کسب کردند و در طرف مقابل رقیب سنتی آنها یعنی استقلال شرایط چندان خوبی ندارد و آبی پوشان دو تساوی و یک شکست در کارنامه دارند. اما دربی همواره شرایط متفاوتی نسبت به جدول داشته و در این بازی حساس مهم نیست کجای جدول قرار داری. دربی داستان خودش را دارد. به همین مناسبت به سراع ناصر ابراهیمی مربی سابق سرخ ها رفتیم و با او درباره شرایط پرسپولیس صحبت کردیم.

* آقای ابراهیمی، با توجه به دربی روز یک شنبه و رفتن برانکو وآمدن کالدرون، نظرتون را راجع به تیم پرسپولیس چیست؟ 

برانکو ۳-۴سال کارکرده و ۲۱ میلیون دلار پول گرفته و نوش جانش. نتیجه هم گرفته. باید به کالدرون وقت داد، ۴بازی یا ۶بازی انجام بده بعد درباره اش صحبت کرد. بازی با استقلال و بازی های دیگر بعد باید دید کارش چطور است.

بقیه اش دست آقای انصاری فرد است ، ایشان کار بلد هستند. ۱۰-۱۲ سال پیش ایشان رئیس باشگاه بوده ، به هر صورت باید از آقای انصاری فرد حمایت بکنیم باید پرسپولیسی ها و تمام  پیشکسوتان حمایت بکنند. ان شاءالله مشکلات مالی آن ها حل بشه که دغدغه ای نداشته باشند.

از نظر تعداد بازی در دربی، دربی من در ۱۳ دربی بودم که هر بازی حساسیت خودش را داشت. باید بدانیم که فرق می کند که پرسپولیس، با کدام تیم بازی می کند :تیم ته جدول ، تیم صدر جدول .

تماشاچی ها در هر صورت در استادیوم پر می شوند .هوادارها در سرتاسر کشور و سراسر جهان منتظر نتیجه بازی هستند.ان شاءالله که بازی خوبی بشود.

پرسپولیسی ها بیشتر باهم بودند، استقلالی ها چند تا بازیکن از دست داده اند و هنوز کاملا هماهنگ نشدند.

از نظر فنی مرکز زمین خیلی مهمه،  فوتبال جهان در مرکز زمین می جنگد . قدیم یک هافبک بود،  الان ۷-۸تا هافبک شده ، در میانه زمین هر تیمی که هافبک هایش خوب بازی کند می تواند برنده باشد. شانس برد پرسپولیس بیشتر است. 

* در این چند بازی عملکرد پرسپولیس را چطور دیدید؟

هنوز هماهنگ نشده اند.

* نقاط ضعفشان کجاست ؟

نقاط ضعف از خط هافبک شروع می شود، باید بیشتر کار شود.

نفرات زیادی از دست نداده همان ۴ نفری که پارسال دفاع بود، امسال انصاری اضافه شده، با توجه به این که کامیابی نیا نیست اما بقیه هستند. یکی دو نفر بازیکن از برزیل آوردند.

باید ۵یا ۶بازی ، شاید ۱۰ بازی انجام شود که تیم بهتر شود و اگر بهتر نشد تصمیم با مدیر باشگاه است.

* آقای ابراهیمی شما در۱۳ تا دربی بودیدشرایط وجو این بازی ها چطور بوده؟ 

توی رختکن می گفتیم به هر تیمی می بازید،  ببازید اما به استقلال نبازید. بیشتر دربی ها مساوی از آب در می آمد یا ما می بردیم یا استقلال، الان هم به همین طریق است. از زمان قدیم قبل از این که لیگ برتر باشد، قرمز و آبی بوده ،زمانی که استقلال نامش تاج پرسپولیس،  پرسپولیس بوده یا پیکان یا شاهین نامش بوده و همیشه بازی هایش جذاب بوده،  الان در سطح جهان تبلیغات بیشتر شده ، تلویزیون بیشتر نشان می دهد در سرتاسر جهان کسانی که مشتاق بازی  هستند، بازی ها را می بینند. مدیران باشگاه و هواداران دوست دارند تیمشان برنده از میدان بیرون بیاید. 

هر تیمی که با روحیه وارد زمین  شود و استرس نداشته باشد، عجله نکند، با تعداد پاس هایی که در خط هافبک می دهد، همه حفظ توپشان خوب باشد، بازی قشنگی از آب در می آید ولی اگر بروند سمت جنگ های تن به تن و برخورد ها زیاد باشد مشخص است از اخلاقیات می افتد. ما توصیه می کنیم از جنگ های تن به تن دوری کنند.

*آقای ابراهیمی شما سال ها با علی آقا پروین بودید ودربی های زیادی هم با هم بودید، علی انصاری مصاحبه جالبی کرده بود که گفته بود: علی آقا می داند چطوری به تیمش روحیه بدهد،علی آقا قبل از دربی یا قبل از بازی چکار می کرد؟

بستگی به مربی دارد که در رختکن ویا ۴۸ ساعت قبل از مسابقه ویا در اردو هایی که هستند با بچه ها چطوری رفتار کند وچه حرف هایی را به آن ها بگوید. ما هم از نظر فنی این را می گفتیم وکاری می کردیم با ترس وارد زمین نشوند علی آقا هم همین طور. شاداب باشند عضلاتشان ، افکارشان. فعل خواستن را انجام بدهند.من با علی آقا همکار بودم. بیشتر کار با خود من بود ولی حرف های آخر که زده می شد به وسیله علی پروین بود که به بچه ها منتقل می شد و بچه ها با روحیه می رفتند داخل زمین حتی تیم ۹نفره ، به استقلال نباختیم. 

*آقای ابراهیمی شما همیشه کنار زمین جنب وجوش داشتید؟

از اول فوتبال که شروع می شد من پشت دروازه سر پا بودم، راهنمایی می کردم،  در ارتباط بودم با دروازه بان،دفاع، هافبک وسط و کاپیتان .

می گفتم چه کاری انجام بدهند، الکی نمی ایستادم لب خط دست هایم را این جوری واون جوری کنم.

با عابدزاده صحبت می کردم با فرشید کریمی، محمد پنجعلی، پیروانی، یحیی گل محمدی،و نادر محمد خانی صحبت می کردم که بیایند جلو یا نیایند جلو و عقب و بایستند،  توی زمین خودشون حفظ توپ کنند.
با استیلی در تماس بودم با حسین عبدی. 

* آقای ابراهیمی ولی در یکی از دربی ها شما درگیر شده بودید با پایان رفعت ،درگیری تون با برومند بود؟

این ها حرف های بی خودی است.

* فکر کنم شما را هم جریمه کردند؟

من را به خاطر پشتک زدن و رفتن طرف تماشاچی های پرسپولیس وبه خاطر این که شادی کردم چون در دقیقه ۸۸گل زدند من دوتا پشتک زدم بای بای کردم تماشاچی ها گفتن بیا.گفتن شما چرا جایگاه را ترک کردی من گفتم هوادارها خواستن ومن رفتم.

* خاطره خاصی از دربی یادتان هست به ما بگویید؟

یک دربی داشتیم که از نظر زیبایی یک هیچ به استقلال باختیم ود دقیقه ۸۸ به پرسپولیس گل زدند.
در یک بازی ۹نفر بودیم و مساوی کردیم ۶۰ دقیقه ۹ نفره بازی کردیم 

* خیلی ها می گویند از استقلال خواستند بازی را نبردآیا این درست است ؟خیلی ها می گویند وزارت ورزش یا سازمان تربیت بدنی در آن زمان از استقلال خواست بازی را نبرد و در نیمه دوم مراعات پرسپولیس را بکند؟

همچنین حرف هایی نبوده ، این حرف ها حرف های مزخرف و دور از ارزش است.
چنین چیزی نیست من ۱۳ دربی بودم،  نه به بازیکن نه به داور نمی گویند .
در اون زمان وقتی که ۶تا خوردند یعنی به ما گفتند. وقتی مظلومی ۴ بار پرسپولیس را زده به ما گفتند ۴بار به استقلال ببازید.
این حرف ها چیه؟ که در میارن.
رئال مادرید ۳تا از پاری سن  ژرمن خورده به رئال گفتند برو برای.این حرف ها قدیمی است 

* خود استقلالی ها مدعی هستند که می گویند به ما گفتند؟

وقتی بازی انجام می شود به یکی میگن ببر به یکی میگن بباز. در زمان برانکو به آقای  برانکو بگویند ّبباز وبه آقای مربی استقلال آقای شفر بگویند تو ببر، نه این این ها نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم