در بازدید از سایت بازیافت زباله دوپشته دشتروم تاکید شد:

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت‌: هر جایی حقوق عامه مردم باشد ورود خواهیم کرد و ساخت کارخانه بازیافت که با سلامت و بهداشت مردم سر و کار دارد را نیز جز حقوق عامه مردم می‌دانیم.

کد خبر: ۳۵۱۵۱
۱۶:۲۱ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸

‌لزوم همکاری دستگاه‌ها برای احداث کارخانه بازیافت یاسوج

دیدارنیوز ـ به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج حسن نگین تاجی به همراه شهردار یاسوج و جمعی از مسئولان از سایت بازیافت زباله دوپشته دشتروم و محل دفن زباله‌های یاسوج افزود: با همتی که در اینجا می‌بینیم کار انجام خواهد شد و بر روند اجرای کار نیز نظارت مستمر خواهیم کرد.
 
وی با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه‌های خدمات رسان با شهرداری یاسوج، اظهارکرد: برای احداث این کارخانه لازم است عزم و اراده جدی باشد و از شهرداری می‌خواهیم هر دستگاهی که همکاری لازم را نداشت، معرفی کند.
 
کارخانه بازیافت زباله یاسوج در ۶ ماه راه اندازی می‌شود
همچنین نستهن مقدم، شهردار یاسوج در این بازدید با ارائه گزارشی از روند ساخت کارخانه بازیافت در این محل گفت: اسفندماه سال گذشته با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور عملیات احداث کارخانه بازیافت زباله شهر یاسوج و حومه کلنگ زنی شد.
 
وی افزود: سایت جمع آوری و دفع بهداشتی زباله شهر یاسوج در زمینی به مساحت ۲۳ هکتار است که این کارخانه در ۶ هکتار آن احداث خواهد شد.
 
مقدم بیان کرد: حوضچه‌های تبخیر شیرآبه‌های زباله نیز در طراحی این کارخانه دیده شده است.
 
شهردار یاسوج با تاکید بر دغدغه مندی مجموعه شهرداری و شورای دور پنجم برای ساخت این کارخانه خاطرنشان کرد: چندین مرحله آگهی فراخوان جذب سرمایه گذار در روزنامه‌های پرتیراژ کشور برای ساخت این کارخانه انتشار یافت که استقبالی نشد و اکنون که یک سرمایه گذار بومی ورود کرده است، نیاز به حمایت جدی‌تر دارد.
 
مقدم تصریح کرد: پس از تصویب کلیات کارخانه بر اساس توافقات صورت گرفته با سرمایه گذار، کلنگ‌زنی انجام شد و کار جانمایی و تسطیح زمین و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم آغاز شده است.
 
وی عنوان کرد: پس از فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و تعیین جزئیات فنی در کارگروه پسماند استان، کار احداث و راه اندازی کارخانه در مدت زمان ۶ ماه انجام خواهد گرفت.
 
شهردار یاسوج با بیان اینکه کارخانه‌ای که در این محل پیش بینی شده است، با قابلیت‌های بالا و تجربه کار‌های گذشته است، ادامه داد: ورودی روزانه ۴۰۰ تن خواهد بود که می‌تواند پاسخگوی نیاز شهر یاسوج و سایر مناطق استان باشد.
 
مقدم بیان کرد: شهرداری یاسوج همه تلاش خود را برای ساخت این کارخانه انجام خواهد داد، اما انتظار ما اینست که همه فشار بر روی شهرداری نباشد و سایر دستگاه‌ها از جمله محیط زیست، منابع طبیعی، آب و فاضلاب، شرکت گاز، شرکت توزیع نیروی برق و سایر دستگاه‌های عضو کارگروه پسماند نیز مساعدت و جدیت برای ساخت این کارخانه داشته باشند.
 
وی تاکید کرد: بر اساس قولی که پیمانکار داده است در صورت فراهم شدن زیرساخت‌های لازم این کارخانه در مدت ۶ ماه راه اندازی می‌شود و به بهره برداری خواهد رسی.
 
شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: به پیمانکار تاکید کرده ایم که سهمیه ویژه‌ای از اشتغال این کارخانه به جوانان بومی روستا‌های اطراف اختصاص یابد.
 
نمونه برداری‌های منظم آب و فاضلاب از دوپشته صورت می‌گیرد
علی داوودی‌مهر، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این بازدید گفت: نمونه برداری‌های منظم آب و فاضلاب از این منطقه صورت می‌گیرد.
 
وی بیان کرد: شهردار یاسوج با جدیت کار را دنبال می‌کند و آب منطقه‌ای نیز همکاری لازم را خواهد داشت.
 
لزوم همکاری سایر دستگاه‌ها برای احداث کارخانه بازیافت
 
عدالت نسب، پیمانکار کارخانه بازیافت زباله یاسوج نیز در این بازدید گفت: شهرداری یاسوج برای ساخت این کارخانه سنگ تمام گذاشته است و دفتر امور شهری استانداری نیز با جدیت پیگیر مسائل است.
 
وی افزود: در صورت فراهم شدن زیرساخت‌های آب و برق و گاز بر اساس وعده‌ای که داده ایم در مدت ۶ ماه خط تولید کارخانه را بهره برداری خواهیم کرد.
 
دستگاه‌ها برای احداث کارخانه بازیافت همکاری کنند
 سید حسین کاظمی، مدیرکل امور شهری استانداری در این بازدید گفت: پیگیری همکاری دستگاه‌های خدمات رسان با شهرداری یاسوج برای احداث کارخانه بازیافت هستیم.
 
وی اقدامات شهرداری یاسوج در زمینه ساخت کارخانه بازیافت را ملطلوب ارزیابی کرد و گفت: کارخانه بازیافت زباله یک نیاز و ضروت برای مرکز استان است و با همکاری و تعامل دستگاه‌ها می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره برداری از این کارخانه باشیم.
 
کاظمی همچنین با اشاره به زیرسازی مسیر سایت دفن زباله دوپشته بر آسفالت این مسیر تاکید کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم