پیش بینی می شود...

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در سال جاری تولید بیش از ۶۰۰ هزار تن گوجه فرنگی پیش بینی شده است.

کد خبر: ۳۴۴۴۸
۱۴:۱۲ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸

تولید بیش از ۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی در سال جاری

دیدارنیوز ـ سعید زرین‌فر در نشست کارگروه تخصصی محصولات کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر تولید گوجه فرنگی خارج از فصل است، اظهار کرد: امسال ۱۱ هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی برای کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص یافته است. 
 
وی با بیان اینکه تولید نشاء گوجه فرنگی استان بوشهر دارای رتبه برتر در کشور است، خاطر نشان کرد: بر اساس تقویم کشت گوجه فرنگی در استان بوشهر این محصول در مدت چهارماه از مرداد ماه تا آبان در اراضی کشت و برداشت آن نیز از اواسط آبان آغاز می‌شود و تا اردیبهشت سال بعد ادامه دارد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر پیش بینی تولید گوجه فرنگی امسال را بیش از ۶۰۰ هزار تن دانست و تصریح کرد: سال گذشته ۱۳۰ هزار تن محصول گوجه فرنگی استان بوشهر به خارج از کشور صادر شد.
 
زرین‌فر با تاکید بر زمینه سازی برای افزایش محصول گوجه فرنگی استان بوشهر گفت: برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان بوشهر بازارچه‌های صادراتی در کشور‌های مختلف ایجاد می‌شود و پیگیری‌های لازم برای این مهم از سوی تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان انجام می‌شود.
 
وی بیان کرد: راه‌اندازی بازارچه‌های جدید برای صادرات گوجه فرنگی استان بوشهر در کشور‌های مختلف از جمله روسیه، قطر، پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه و دیگر کشور‌ها پیگیری می‌شود.
 
معاون استاندار بوشهر با تاکید بر پیش بینی خرید توافقی محصول گوجه فرنگی از کشاورزان استان بوشهر از سوی تعاون روستایی تصریح کرد: فعال شدن تشکل‌های کشاورزی و برنامه‌ریزی برای حمل و نقل این محصول در زمان برداشت مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
 
سعید زرین‌فر با بیان اینکه سه کارخانه فراوری محصول گوجه فرنگی در استان فعال است، افزود: ۲۰ درصد تولید گوجه فرنگی استان بوشهر در ۳ کارخانه فرآوری و تبدیل به محصولات دیگر می‌شود و قرار است تسهیلات سرمایه در گردش واحد‌های صنایع فرآوری تامین شود.
 
وی با تاکید بر بازاریابی برای فروش این محصول افزود: اتاق بازرگانی بوشهر در زمینه بازاریابی داخلی و خارجی محصول گوجه فرنگی فعالیت می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم