معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به مصوبه هیات دولت برای بخش کشاورزی استان، گفت: مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان به جبران خسارات بخش کشاورزی استان تخصیص یافت و تا ۲۴ مرداد ۹۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به کشاورزان سیلزده گلستان پرداخت شده است.

کد خبر: ۳۴۲۶۸
۱۱:۳۸ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۸

پرداخت ۱۴۱ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض به کشاورزان سیل‌زده گلستانیدیدارنیوز ـ به نقل از استانداری گلستان، میرمحمد غراوی در گفتگو با شبکه خبر، اظهار کرد: برآورد‌ها نشان می‌دهد ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان صد درصد خسارت دیده و در سامانه سجاد ثبت شده است.

 
وی افزود: به دلیل اختلافات جهاد کشاورزی با پژوهشکده فضایی کشور روند پرداخت غرامت‌ها کند و مقرر شد اختلافات تا ۱۵ شهریور حل و فصل شود و روند پرداخت به کشاورزان از سرگیری شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به تسهیلات پرداختی به کشاورزان خسارت دیده، یادآور شد: ۲۵۲ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان گلستانی تخصیص داده شد و ۱۲ هزار و ۸۴۴ پرونده تشکیل شد و به میزان ۱۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرونده به بانک‌ها معرفی شده و تاکنون ۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
 
غراوی با بیان اقدامات صورت گرفته در زمینه زیرساخت‌های کشاورزی خسارت دیده، گفت: تاکنون ۱۵۰۰ کیلومتر جاده بین مزارع مرمت شده و از ۴ هزار دام سبکی که توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان اختصاص یافته، ۱۱۰۰ دام به دامداران و کشاورزان تحویل شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم