عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به برگزاری جلسات متعدد در موضوع راه اندازی منطقه ویژه فناوری صنعت نفت و گاز استان در این اتاق، بنا شد این موضوع به صورت عملیاتی و براساس مدل اجرایی پروژه منطقه ویژه گاز خوزستان – اهواز پیگیری شود. 

کد خبر: ۳۴۰۳۰
۱۳:۴۷ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸

منطقه ویژه نفت و گاز فارس وارد فاز عملیاتی می‌شود

دیدارنیوز ـ نادر طیبی سه شنبه ۱۲ شهریور در جلسه کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی اتاق بازرگانی فارس، بیان کرد: ابعاد مختلف منطقه ویژه گاز خوزستان – اهواز با حضور کارشناسان استان در بخش‌های مختلف بررسی شده است. 
 
طیبی افزود: بر این اساس مصوب شد شرکتی به عنوان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نفت و گاز استان فارس ثبت شود که در این زمینه به زودی نامه‌ای از اتاق بازرگانی استان برای استاندار فارس تهیه شده است. 
 
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: در این نامه سهامداران پیشنهادی برای این شرکت را مطرح کردیم که نماینده سهامداران دعوت و شرکت تشکیل شود و بحث‌های مرتبط با این موضوع در قالب شخصیت حقوقی خارج از کمیسیون دنبال شود. 
 
وی اضافه کرد: همچنین در این نامه درخواست ما این است که این موضوع با محوریت کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی استان در استانداری دنبال شود. 
 
طیبی ادامه داد: به زودی جلسات این مهم در استانداری فارس تشکیل می‌شود و با تشکیل سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نفت و گاز استان، موضوع به صورت جدی‌تر در استان دنبال خواهد شد. 
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، پاز و پتروشیمی و نمایشگاه بهداشت ایمنی و محیط زیست در صنعت نفت در مهرماه جاری در شهر شیراز برگزار می‌شود که حضور فعالان اقتصادی و شرکت‌های فعال استان در این بخش می‌تواند بر کیفیت نمایشگاه بی افزاید. 
 
طیبی گفت: فارس از استان‌های پیشگام در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در استان است که هدف این نمایشگاه تنها صرف برگزاری نیست و همه باید برای برگزاری نمایشگاه در خورشان استان تلاش کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم