رئیس هیئت امنای تکیه حسینی اعظم ارمغان‌خانه گفت: هم‌زمان با فرا رسیدن ماه محرم مراسم اجرای نمایش سنتی تعزیه با حضور مردم از سراسر کشور با اجرای نمادین کاروان امام حسین (ع) از ورودی شهر ارمغانخانه تا تکیه حسینی برگزار می‌شود. 

کد خبر: ۳۴۰۱۶
۱۳:۰۰ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸

تعزیه‌خانه ارمغانخانه میزبان حسینیان زنجانی

دیدارنیوز ـ سیروس رستمی اظهار کرد: مراسم تعزیه‌خوانی امسال از دهم شهریور نخستین روز ماه محرم تا ۱۳ ماه محرم همه روزه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در محل تکیه حسینی اعظم ارمغانخانه زنجان برگزار می‌شود. 
 
وی با اشاره به حضور عزاداران حسینی از سراسر کشور برای تماشای تعزیه سنتی ارمغانخانه، عنوان کرد: نمایش تعزیه در تکیه ارمغانخانه در روز عاشورا از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعد از ظهر اجرا می‌شود. 
 
رئیس هیئت امنای تکیه حسینی اعظم ارمغانخانه با اشاره به پیش‌بینی حضور بیش از ۱۵۰ هزار عزادار حسینی در مدت زمان ۱۳ روز ماه محرم در محل اجرای مراسم، تصریح کرد: سال گذشته از روز نخست تا ۱۳ ماه محرم بیش از ۱۵۰ هزار نفر برای استفاده از مراسم عزاداری و تعزیه‌خوانی در محل تکیه حضور داشتند. 
 
رستمی به حضور بیش از ۲۵ هزار عزادار حسینی در روز عاشورای سال ۹۷ در محل تکیه ارمغانخانه و محوطه بیرونی تکیه اشاره کرد و گفت: اقدامات و تدارکات لازم برای پذیرایی و استقبال از مهمانان و علاقه‌مندان به تماشای تعزیه‌خوانی ارمغانخانه از سوی مردم و اهالی این منطقه انجام شده و مهم‌ترین ویژگی تعزیه ارمغانخانه مردمی بودن این مراسم است. 
 
وی با بیان افزایش تعداد خادمان تکیه ارمغانخانه ابراز کرد: در راستای افزایش کیفیت خدمت‌رسانی به عزاداران حسینی تعداد خادمان افتخاری این تکیه در ماه محرم برای برگزاری هرچه باشکوه تعزیه افزایش یافته است. 
 
رئیس هیئت امنای تکیه حسینی اعظم ارمغانخانه تصریح کرد: تکیه حسینیه اعظم شهر ارمغانخانه یکی از بزرگ‌ترین، باشکوه‌ترین و بی‌نظیرترین تکیه‌های مذهبی میهن اسلامی و قطب تجمع و عزاداری وصف‌ناپذیر محبان آل‌عبا (ع) است. 
 
رستمی گفت: اجرای سنتی مراسم تعزیه و شبیه‌خوانی در مکان مقدس تکیه حسینی اعظم شهر ارمغانخانه از دیرباز مرسوم و دارای قدمت ۴۰۰ ساله بوده است، بر همین اساس نیز در سال ۱۳۸۹ به عنوان میراث معنوی کشور ثبت ملی شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم