پلیس فتا البرز به کاربران در خصوص کلاهبرداری‌های مختلف اینترنتی در ماه محرم هشدار داد.

کد خبر: ۳۳۹۶۵
۱۰:۴۷ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸

هشدار پلیس فتا البرز به کلاهبرداران اینترنتی در ایام محرم

دیدارنیوز ـ سرهنگ محمد اقبالی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی البرز گفت که برخی افراد در فضای مجازی تحت عنوان «نذری اینترنتی» از مردم کلاهبرداری می‌کنند که هوشیاری در مقابل ترفند این افراد ضروری است.
 
این افراد با انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت کمک‌های مردمی تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه درخلال عملیات پرداختی مردم حساب‌های آنان را رمز گشایی می‌کنند. 
 
کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند به صفحه‌های معتبر یا نذورات خود را به صورت نقدی پرداخت کنند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند. 
 
این افراد با جلب اعتماد مردم درفضای مجازی با دریافت مبالغی به عنوان نذری و یا کمک به افراد نیازمند حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می‌کنند. 
 
 اقبالی دربخش دیگری ازسخنان خود به یکی دیگر از جرائم سایبری درایام محرم اشاره کرد و افزود: رواج باج افزار‌ها و افزایش سوء استفاده‌های احتمالی در این ایام به شدت متصور است و این افراد با ارائه فایل‌ها و ادعیه‌های مذهبی برای دانلود که برخی از آن‌ها آلوده به بدافزار بوده و به محض دانلود، به سیستم قربانی نفوذ کرده و اطلاعات کاربر را به سرقت می‌برند.
 
کاربران باید نسبت به دریافت فایل‌ها از منابع نامعتبر دقت لازم را داشته باشند واز دانلود و نصب این گونه نرم افزار‌ها خودداری کنند.
 
مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند که کاربرانه باید با دقت در آدرس سایت اصلی دقت داشته باشند چرا که تمام سایت‌های معتبر و مهم از پروتکل https استفاده می‌شود.
 
ثبت اطلاعات در سایت‌های جعلی زمینه ساز سوء‌استفاده از کاربران را بوجود آورده که سبب سرقت اطلاعات و کلاهبرداری خواهد شد.
 
هموطنان می‌توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدار‌های سایبری و روش‌های پیشگیری از سایر جرایم مطلع شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم