استاندار اردبیل پیشنهاد کرد تا رژه نیرو‌های مسلح استان بمناسبت هفته دفاع مقدس در مقابل موزه در حال احداث دفاع مقدس جنب شورابیل انجام گیرد.

کد خبر: ۳۳۹۵۹
۱۰:۲۹ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸

برگزاری رژه نیرو‌های مسلح اردبیل مقابل موزه دفاع مقدس

دیدارنیوز ـ اکبر بهنامجو دوشنبه شب در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: در صورت تصویب تغییر محل برگزاری رژه دفاع مقدس از میدان ارتش به محل جلوی موزه دفاع مقدس، این مکان به محل دائمی رژه تبدیل می‌شود.
 
وی بیان کرد: با توجه به اینکه موزه دفاع مقدس در محل مناسبی قرار گرفته، خیابان منتهی به این موزه مکان بسیار مناسب برای اجرای رژه هفته مقدس و برگزاری مراسم این هفته است.
 
او با بیان اینکه انتقال محل رژه به خیابان روبروی موزه دفاع مقدس جنب شورابیل از تراکم ترافیک داخل شهر می‌کاهد، افزود: با این کار در مرکز شهر مشکلی برای تردد شهروندان ایجاد نمی‌شود و استفاده‌کنندگان از رژه نیز به جهت وجود فضای بیشتر در این محدوده رضایت خواهند داشت.
 
رئیس شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: در هفته دفاع مقدس باید شهر رنگ و بوی جبهه و شهدا به خود گرفته و با تبلیغات محیطی و نصب بنر‌های متعدد با هزینه کمتر، اما با گیرایی و نتیجه بیشتر می‌توان نسل امروزی را با رشادت‌های شهدا و ایثارگران آشنا کرد.
 
بهنامجو افزود: تبلیغ و انتقال فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ از خودگذشتگی و شهادت به جوانان و نسل امروزی که جنگ و ایثارگری را ندیده‌اند، وظیفه همه ماست.
 
وی تاثیر برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس را غیر قابل کتمان دانست و افزود: اجرای هنرمندانه برنامه‌ها و نمایش نقش ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس می‌تواند نسل جدید را برای شناخت بیشتر از تاریخ جنگ به فکر و اندیشه بیاندازد.
 
در این جلسه مدیرکل نشر آثار و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، معاون سیاسی امنیتی استانداری، معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس (ع) و چند نفر از اعضای جلسه راهکار‌ها و پیشنهاد‌های خود را تشریح کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم