معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ۶۶ اقامتگاه بومگردی هم اینک در سطح استان در حال ساخت است.

کد خبر: ۳۳۸۳۵
۱۱:۳۸ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۸

۶۶ اقامتگاه بومگردی در خراسان رضوی در حال ساخت است

دیدارنیوز ـ یوسف بیدخوری افزود: گناباد با هشت واحد و شهرستان بینالود با هفت واحد اقامتگاه بومگردی در دست ساخت رتبه‌های نخست و دوم این حوزه را در خراسان رضوی دارند.
 
وی ادامه داد: پنج واحداقامتگاه بومگردی نیز در هر یک از شهرستان‌های کلات، نیشابور، خواف و چناران دست ساخت است.
 
معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به در دست ساخت بودن اقامتگاه‌های بومگردی در همه شهرستان‌های این استان به جز تربت جام، تایباد، مه ولات و جغتای اشاره و بیان کرد: موافقت اولیه برای ساخت ۹ اقامتگاه بومگردی در این چهار شهرستان صادر شده است. 
 
وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون موافقت اصولی برای ساخت ۹۰ اقامتگاه بومگردی در سطح خراسان رضوی صادر شده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۱۰۰ اقامتگاه بومگردی جدید در سطح استان به بهره برداری برسد.
 
بیدخوری افزود: ۷۱ اقامتگاه بومگردی هم اینک در سطح خراسان رضوی با جذب و اقامت مسافران و گردشگران فعالیت دارند. 
 
وی به استقبال بالای گردشگران به خصوص گردشگران خارجی از اقامتگاه‌های بوم گردی در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: بر همین اساس گردشگران خارجی با برنامه ریزی قبلی هم اینک برای اقامت در گناباد و خواف اقدام به رزرو اقامتگاه‌های بومگردی در این شهرستان‌ها می‌کنند.
 
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: فعالیت اقامتگاه‌های بوم گردی در افزایش ماندگاری مسافران، توزیع مناسب و متعادل گردشگران در سطح شهرستان‌های توریست پذیر استان و همچنین کاهش تمرکز حضور گردشگران در مشهد تاثیر بسزایی دارد. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم