مدیر آموزش و پرورش آق قلا خبرداد:

آق قلا- مدیر آموزش و پرورش شهرستان آق قلا با بیان این که سیل به ۴۲ مدرسه آق قلا خسارت زد، از تعهد ۵۰ میلیارد تومانی خیران برای ساخت مدرسه در این شهرستان خبرداد.

کد خبر: ۳۳۷۶۷
۱۶:۰۲ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۸

 دیدارنیوز- محمود نسرکانی، بعدازظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: آق قلا سومین شهر در گلستان از نظر جمعیت دانش آموزی است.

وی تعداد دانش آموزان این شهرستان را ۳۲ هزار و ۶۶۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد سه هزار و ۶۸۰ نفر در مقطع پیش دبستانی، ۱۸ هزار و ۶۳۳ نفر در مقطع ابتدایی، ۶ هزار و ۷۳۸ نفر در مقطع متوسطه اول و سه هزار و ۶۱۰ دانش آموز هم در مقطع متوسطه دوم هستند.

نسرکانی ادامه داد: این دانش آموزان در ۱۸۱ آموزشگاه با هزار و ۱۷۷ کلاس درس مشغول به تحصیل هستند که ۱۱۱ مدرسه در مقطع ابتدایی، ۵۲ مدرسه در مقطع متوسطه اول، ۱۶ مدرسه هم در مقطع متوسطه دوم داریم.

وی با بیان اینکه ۲۴ آموزشگاه غیردولتی در آق قلا وجود دارد، گفت: هزار و ۶۵۰ همکار فرهنگی داریم که ۴۹ درصد آنها فارس و ۵۱ درصد ترکمن هستند.

نسرکانی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد جمعیت آق قلا روستایی است، تصریح کرد: مشارکت اولیا در مدارس آق قلا کم نظیر است و در مراسم و همایش های مختلف به ما کمک می کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان شهرستان کمترین میزان آسیب های اجتماعی را دارند، اظهارکرد: سال گذشته اولیا یک و نیم میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی به آموزش و پرورش کمک کردند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آق قلا عنوان کرد: سخت گیری آموزشی ما از دیگر شهرستان ها بیشتر بوده و معلمان پایه اول و ششم را در پایان هر سال ارزیابی می کنیم.

توازن رشته ای در مقطع متوسطه دوم

نسرکانی با اشاره به توازن رشته ای در مقطع متوسطه دوم گفت: ۴۷.۴۸ درصد دانش آموزان را به رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش و ۵۲.۵۲ هم به رشته های نظری سوق داده ایم.

وی افزود: دو هنرستان بزرگ در شهرستان وجود دارد که در سال گذشته یکی در تهیه پوشاک دانش آموزان و دیگری در تولید صندلی مدارس فعالیت کردند.

نسرکانی در خصوص پوشش تحصیلی توضیح داد: پوشش مقطع ابتدایی ۹۹.۴ درصد، پوشش مقطع متوسطه اول ۹۳.۸۰ درصد و متوسطه دوم ۸۴.۶۴ درصد بوده و در هر سه مقطع از میانگین استانی و کشوری بالاتر هستیم.

۴۲ آموزشگاه آق قلا در سیل خسارت دید

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آق قلا اضافه کرد: سیل به ۴۲ آموزشگاه آق قلا خسارت زد که هفت آموزشگاه به طور ۱۰۰ درصد تخریب شد.

نسرکانی با بیان اینکه به دلیل اسکان سیل زدگان در مدارس دانش آموزان با یک هفته تأخیر بعد از عید مشغول به تحصیل شدند، افزود: خیران بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت مدارس شهرستان تعهد کردند و اکنون ساخت ۱۲ مدرسه توسط خیران شروع شده و نوسازی ۱۱ مدرسه دیگر هم بزودی شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه خیران بیش از یک و نیم میلیارد تومان به بهسازی مدارس کمک کردند، گفت: ۴۹ کلاس درس جدید در سال تحصیلی پیش رو به شهرستان اضافه شده و همچنین تا زمان آماده شدن کلاس های دیگر، ۲۳ کانکس آموزشی استاندارد هم در برخی از مدارسه استفاده می شود.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم