تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها به سمت تغییر سرفصل‌های درسی، افزایش کیفیت و تقویت زیر ساخت‌های آموزشی خواهند رفت.

کد خبر: ۳۳۷۵۶
۱۵:۲۶ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز- منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از قزوین در رابطه با کمک حوزه دانشگاه به تحقق شعار سال اظهار کرد: از طرح شعار سال که رونق تولید است دانشگاه‌ها را به سمت ارائه طرح‌های مورد نیاز دستگاه‌های مختلف و بخش صنعت تشویق کرده ایم.

وی افزود: خوشبختانه بخش تولید و صنعت استقبال خوبی از دانشگاه داشته‌اند و این نشان دهنده این است که می‌شود به ایجاد یک ارتباط دوسویه و خوب بین دانشگاه و دیگر بخش‌های کشور از جمله صنعت امیدوار بود.

غلامی تصریح کرد: ایجاد مراکز رشد در دانشگاه‌ها با هدف انتقال دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه به حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال و رفع نیازهای کشور صورت گرفته است.

وی بیان کرد: این مراکز رشد از شرکت‌های کوچک و صاحبان ایده‌های جدید حمایت میکنند و تسهیلات وامکانات اولیه را در اختیار آنان‌ قرار می‌دهد تا بتوانند به سمت تشکیل یک گروه کاری یا به اصطلاح راه‌اندازی شرکت‌های کوچک حرکت کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: در کنار این مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری با هدف رفع نیازهای بخش صنعت از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنند.

وی عنوان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان تا به امروز توانسته‌اند با تکیه بر دانش، بخش اعظمی از نیازهای مختلف جامعه از جمله در حوزه صنعت را از طریق مختلف از جمله ساخت قطعات و تجهیزات صنعتی تامین کنند.

غلامی تاکید کرد: 5 هزار شرکت دانش‌بنیان در پارک‌های علم و فناوری در حال فعالیت هستند که به واسطه همین 43 هزار شغل پایدار ایجاد شده است و همه این شرکت‌ها بر مبنای دانش مشغول به فعالیت هستند.

وی در ادامه در خصوص حذف ‌رشته‌های غیر ضروری از دانشگاه‌ها نیز گفت: کاهش ورود داوطلبان به دانشگاه‌ها باعث شده تا توسعه کمی که پیش از این داشته‌ایم متوقف شود.

وی افزود: حتما دانشگاه‌ها به سمت تغییر سرفصل‌های درسی، افزایش کیفیت و تقویت زیر ساخت‌های آموزشی خواهند رفت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان یادآور شد: مراکز دانشگاهی غیردولتی با معضل صندلی خالی مواجه شده‌اند که وزارت علوم از این واحدها در صورت حفظ استانداردهای ابلاغی حمایت خواهد کرد.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم