مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: پس از سیل اخیر در گلستان به غیر از تعریض‌ها و اجرای کانال، تاکنون بیش از ۱۲۰ کیلومتر لایروبی در رودخانه‌های اترک، گرگانرود و قره سو انجام شده است.

کد خبر: ۳۳۶۲۳
۱۴:۰۴ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۸

لایروبی رودخانه‌های گلستان پس از سیل

دیدارنیوز ـ به نقل از آب منطقه‌ای گلستان، علی نظری با بیان اینکه گلستان ۴۸۵ میلیارد تومان اعتبار خسارت تایید شده از سیل اخیر داشت، اظهار کرد: تاکنون ۸۰ میلیارد تومان از این اعتبار ابلاغ شده و بخشی نیز اختصاص یافته است.
 
وی با اشاره به اینکه برای لایروبی ۴۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است، افزود: در بخش بازسازی تاسیسات، سردهنه‌ها وغیره ۳۸ میلیارد تومان ابلاغ شده که ۱۹ میلیارد تومان آن تخصیص داده شده و در بخش دستگاه‌های اندازه گیری ۲.۲ میلیارد تومان ابلاغ و ۱.۸ میلیارد تومان تخصیص داده شد.
 
نظری خاطرنشان کرد: قرار است اعتباری نیز از صندوق توسعه ملی برای جبران خسارات پس از سیل اختصاص پیدا کند، که امیدواریم بتوانیم کار‌های باقی مانده را انجام دهیم.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان بیان کرد: هرچند تصمیم دولت برای بازسازی و نوسازی واحد‌های مسکونی خسارت دیده از و جبران خسارت بخش کشاورزی تصمیم درستی بود، اما اگر به سراغ بازسازی تاسیسات نرویم، کوچک‌ترین بارندگی می‌تواند فعالیت‌های انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی استان را تحت تاثیر قرار دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم