مدیرکل ثبت احوال استان زنجان شمار واجدان شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در این استان را ۸۳۸ هزارو ۵۵۶ نفر ذکرکرد و گفت: از این تعداد ۶۷۳ هزارو ۱۶۷ نفر کارت خود را دریافت کرده اند.

کد خبر: ۳۳۵۸۶
۱۲:۱۱ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۸

۶۷۳ هزار نفر در استان زنجان کارت هوشمند ملی دریافت کردند

دیدارنیوز ـ سیدعلی شفیعی روز شنبه با بیان این مطلب افزود: طی پنج ماهه امسال ۲۷ هزار و ۴۴۸ فقره کارت هوشمند ملی در استان صادر شد که این میزان تا پایان سال گذشته ۱۵۲هزار و ۷۹۵ فقره بود.
 
وی تعداد ایستگاه‌های کاری فعال کارت هوشمند ملی در این استان را ۵۱ ایستگاه ذکر کرد و یادآور شد: این تعداد شامل ۱۲ اداره، ۲ نمایندگی، ۱۱ پست، ۱۸ دفتر پیشخوان و هشت ایستگاه سیار است.
 
کارت هوشمند ملی یا کارت ملی نوعی کارت دیجیتالی است که توسط سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، صادر می‌شود، این کارت‌ها جایگزین کارت‌های ملی شده‌اند که با اتصال به یک کارتخوان، می‌توان به اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کرد.
 
با پیاده‌سازی طرح کارت هوشمند ملی، این امکان فراهم می‌شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شوند. این موضوع می‌تواند موجب بهبود سطح کیفی زندگی مردم و بالا بردن سطح رضایت مردم از دولت شود. اطلاعات درون کارت هوشمند ملی به‌صورت رمزنگاری شده نگهداری می‌شوند که خود کارت از دسترسی‌های غیرمجاز به آن جلوگیری می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم