معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: هم اکنون ۴ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال است که فروش سال گذشته آن‌ها ۹۰ هزار میلیارد تومان بوده و در پنج ماه اخیر نیز با وجود شرایط تحریم فروش آن‌ها افزایش بیشتری یافته است.

کد خبر: ۳۳۳۳۴
۰۹:۴۶ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸

شرایط تحریمی فروش شرکت‌های دانش بنیان را افزایش داد/ جهت گیری اقتصاد باید به سمت سرمایه‌گذاری روی نیروی انسانی باشد

دیدارنیوز ـ سورنا ستاری در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: همچنین در این مدت ۱۵۰ نیروی انسانی متخصص از خارج کشور به ایران بازگشتتند که انتظار داریم تا پایان سال این روند افزایشی ادامه داشته باشد.
 
وی اظهارداشت: رویکرد دولت حمایت از اقتصاد‌های دانش بنیان است که در این ارتباط قانون حمایت از این شرکت‌ها بطور کامل اجرایی شده و بیش از ۱۴۰ خدمت به شرکت‌های این حوزه ارائه شده است.
 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: رشد قابل توجه شرکت‌های دانش بنیان نسبت به پنج سال گذشته گواهی بر این ادعا است که با حمایت‌های موثر مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و همراهی دستگاه‌های دولتی با این موضوع حساس محقق شده است.
 
وی بیان کرد: جهت گیری اقتصاد باید به سمت سرمایه‌گذاری روی نیروی انسانی باشد، زیرا این ظرفیت از قابلیت زیادی در این زمینه برخوردار است.
 
ستاری افزود: فرهنگ غلط هر نوع خام فروش در محصولات کشاورزی، نفت و سایر بخش‌های دیگر باید از اقتصاد خارج شود و اقتصاد به سمت سرمایه‌گذاری روی نیروی انسانی پیش برود تا پویا شود.
 
وی گفت: استان بوشهر نقشی مهم در اقتصاد دانش‌بنیان دارد و به دلیل زیرساخت‌های موجود در بخش‌های نفت، گاز، شیلات، گیاهان دارویی، نیروی انسانی، دانشگاه‌های متعدد و نیروی انسانی تاثیرگذار پای کار انگیزه زیادی برای ایجاد شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کرده و این روند وظیفه ما را نسبت به این استان سنگین‌تر کرده است.
 
ستاری اظهار داشت: اقداماتی مهم در سال‌های اخیر در استان بوشهر صورت گرفته که با ظرفیت‌های موجود حرکت جدی در حوزه اقتصاد دانش بنیان این استان رخ داده است.
 
 وی افزود: وضعیت موجود شایسته این استان نیست و بزودی در این زمینه پارک علم و فناوری استان بوشهر با امکانات جدید راه اندازی می‌شود.
 
ستاری بیان کرد: این یک زیرساخت دولتی است و برای این بحث مهم‌تر از همه بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری این بخش است که باید پای کار آیند.
 
وی گفت: شرکت‌های دانش بنیان، پارک علم و فناوری و زیرساخت‌هایی که لازمه تقویت اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان استان بوشهر است با توجه به ظرفیت استان در اولویت قرار گرفته و در این مسیر همه باید در کنار هم برای شکوفایی این ظرفیت‌ها تلاش کنیم.
 
ستاری تاکید کرد: آن چیزی که اقتصاد دانش بنیان را می‌سازد پول بخش دولتی نیست بلکه محیط کسب و کار و بخش خصوصی هستند که باید در کنار هم برای توسعه این فعالیت‌ها کمک کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم