دفتر منطقه‌ای فدرال رزرو در آتلانتا پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی سه ماه سوم امسال آمریکا ۲.۳ درصد باشد.

کد خبر: ۳۳۲۲۹
۱۳:۱۰ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸
دیدارنیوز - به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، دفتر منطقه‌ای بانک مرکزی آمریکا در آتلانتا در جدیدترین مدل سنجی رشد خود از اقتصاد آمریکا پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه سوم سال ۲.۳ درصد باشد که این رقم در مقایسه با پیش‌بینی قبلی، ۰.۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

از سوی دیگر اما بانگ انگلیسی "استاندارد چارترد" در گزارشی هشدار داده است که تشدید جنگ تجاری با چین می تواند اقتصاد آمریکا را با خطر رکود مواجه کند.

به گفته کلیو مک دانل، کارشناس این بانک احتمال وقوع رکود در اقتصاد آمریکا از ۲۵ درصد به ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

جنگ تجاری بین آمریکا و چین پس از آن شدت یافت که چین تعرفه واردات بر محصولاتی به ارزش ۷۵ میلیارد دلار از چین را افزایش داد. از سوی دیگر آمریکا تهدید کرده است که از یکم پستامبر، تعرفه بر واردات محصولات چینی را افزایش خواهد داد.

به دلیل تشدید جنگ تجاری با چین که بزرگ‌ترین شریک تجاری آمریکا محسوب می‌شود، بسیاری از فعالان تجاری و بازرگانی آمریکایی تحت فشار زیادی قرار گرفته‌اند و هزینه های تولید آن‌ها به دلیل افزایش قیمت مواد وارداتی چینی افزایش پیدا کرده است.

در سه ماهه دوم امسال رشد اقتصادی آمریکا به ۲.۱ درصد رسید که در این بین، بیشترین رشد مربوط به مخارج دولتی با ۵ درصد افزایش و مخارج مصرف‌کنندگان با ۴.۷ درصد بوده است. از سوی دیگر اما سرمایه گذاری کسب و کارها ۰.۶ درصد و رشد بخش تجارت منفی ۰.۷ درصد بوده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم