دانش آموزان البرز در پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی ۱۱ رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص دادند.

کد خبر: ۳۳۲۰۴
۱۲:۰۸ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸

درخشش دانش آموزان البرز در جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی

دیدارنیوز ـ این جشنواره با هدف ارتقای دانش، مهارت و نگرش دانش آموزان در زمینه پژوهش و شیوه کشف و حل خلاقانه مسائل، فرصت آفرینی برای رشد و شکوفایی استعداد‌ها و خلاقیت‌های دانش آموزان براساس شیوه نامه وزارت آموزش و پرورش در کشور برگزار می‌شود.
 
دانش آموزان در این جشنواره در شش محور با موضوع زبان انگلیسی، فعالیت‌های آزمایشگاهی، دست سازه، ادبیات فارسی، آفرینی و پژوهش شرکت کردند.
 
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: زهرا انجیله‌ای و ملیکا صالحی ازآموزشگاه فرزانگان چهار آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج در رشته پژوهش رتبه سوم کشوری را در این جشنواره کسب کردند.
 
مهریار کرمی اظهارداشت: از آموزشگاه باهنر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج نیز آرمان حقیقی و امیرصدرا چقا میرزا در رشته فعالیت‌های آزمایشگاهی رتبه دوم پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی را به دست آوردند.
 
وی بیان داشت: در رشته زبان خارجی دانش آموزان نگین زارعی و پرستو آقایی از آموزشگاه شهید فلاحی آموزش و پرورش ناحیه یک کرج رتبه دوم این جشنواره را از آن خود کردند.
 
کرمی یادآورشد: پارسا فرخی و بنیامین مولائی از آموزشگاه شهید باهنر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در رشته دست سازه‌ها رتبه دوم را برای استان در جشنواره نوجوان خوارزمی به ارمغان آوردند.
 
در رشته زبان و ادبیات فارسی هم از آموزشگاه فرزانگان تهمینه رضایی موفق به کسب رتبه سوم پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی شد.
 
 مانی جباری و امیر محمد اعرابی از آموزشگاه شهید باهنر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در رشته بازارچه‌های کسب و کار دانش آموزی، رتبه دوم کشوری را کسب کردند.
 
پنجمین جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی ویژه دانش آموزان متوسطه دوره اول سراسر کشور به میزبانی استان اصفهان برگزار شد.
 
 ۲۳۱ هزار و ۸۱ دانش آموز البرز درپنجمین جشنواره ملی نوجوان خوارزمی که در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ فراخوان شد در مرحله آموزشگاهی شرکت کردند.
 
از این تعداد ۵۳۷ اثر دانش آموزی به دبیرخانه استانی این جشنواره که در پژوهش سرا دانش آموزی معلم آمورش و پرورش ناحیه یک کرج مستقراست راه یافت.
 
 کرمی گفت: آثار دانش آموزان البرزی در پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی توسط ۳۰ داور و ۶ ناظر مورد بررسی تخصصی قرار گرفت.
 
 پس از ارزیابی داوران، در مرحله استانی ۶۶ طرح برتر شناخته شد و همچنین پس از داوری طرح‌ها، ۵ تیم ۲ نفره و یک دانش آموز در رشته ادبیات به جشنواره کشوری راه یافتند.
 
 دانش آموزان البرز در چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی موفق به کسب ۷ رتبه برتر کشوری شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم