به مناسبت هفته دولت، دو پروژه آبیاری تحت فشار در شهرستان کلاله با حضور فرماندار، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و کشاورزان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

کد خبر: ۳۲۹۷۰
۱۳:۴۵ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸

افتتاح دو پروژه آبیاری تحت فشار در کلاله

دیدارنیوز ـ مدیر جهادکشاورزی کلاله در این خصوص گفت: این پروژه‌ها ۲۰هکتار از اراضی کشاورزی روستا‌های فرید و قراول از توابع بخش مرکزی این شهرستان را تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار می‌دهد.
 
علی علیزاده اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح‌های مذکور یک میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال هزینه داشته است که از این میزان یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال از محل کمک‌های بلاعوض دولت و ۲۴۰ میلیون ریال نیز از محل آورده کشاورزان تامین شده است.
 
مدیر جهاد کشاورزی کلاله همچنین اعلام کرد: همزمان با افتتاح پروژه‌های یاد شده، عملیات اجرایی حفر، تجهیز و برقی نمودن سه حلقه چاه با ۱۹ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال هزینه نیز به پایان رسید که با بهره برداری از این طرح‌ها ۳۱ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرند.
 
علیزاده ادامه داد: ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبار اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار مذکور از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و مابقی از محل آورده کشاورزان تامین شده است.
 
در شهرستان ۱۳۰ هزارنفری کلاله در شرق استان گلستان ۶۸ هزار و ۲۰۳ هکتار اراضی زراعی و باغی وجود دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم