رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان قم نسبت به استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های جعلی کارت سوخت هشدار داد. 

کد خبر: ۳۲۸۲۲
۱۴:۰۵ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۸

مراقب اپلیکیشن‌ها و سایت‌های جعلی کارت سوخت باشید

دیدارنیوز ـ به نقل از روابط عمومی پلیس قم، سرهنگ علی موالی در رابطه با این خبر گفت: با توجه به اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورد‌های نفتی مبنی بر الزام استفاده از کارت سوخت برای خودرو‌ها و همچنین نزدیکی به موعد اعلام شده، فعالیت اپلیکیشن‌ها و سایت‌های جعلی فیشینگ به منظور جمع‌آوری اطلاعات مالی نظیر شماره کارت؛ رمز دوم اینترنتی و... با عناوین مختلف مانند دریافت آنی و سریع‌تر از موعد کارت سوخت وسایر تبلیغات کاذب، افزایش پیدا کرده است.
 
رئیس پلیس فتا استان قم ادامه داد:مجرمان سایبری با توجه به نزدیکی موعد استفاده از کارت سوخت و از سوی دیگر نداشتن کارت سوخت برای برخی از ماشین‌ها، فرصت را غنیمت شمرده و با راه اندازی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های جعلی اقدام به سرقت اطلاعات می‌کنند که در نهایت منجر به برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص می‌شود.
 
سرهنگ موالی تاکید کرد: شهروندان تنها به سامانه‌های اعلام شده از سوی وزارت نفت مراجعه و از اعتماد به سایر سایت‌ها و اپلیکیشن‌های بی نام و نشان خودداری کنند همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم