رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جهان و کاپ جوانان به میزبانی پیست بین المللی دیزین کرج از امروز پنجشنبه آغاز شد.

کد خبر: ۳۲۶۲۵
۱۰:۴۱ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

آغاز رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جهان به میزبانی دیزین

دیدارنیوز ـ در این دوره از رقابت‌ها ۲۰ ورزشکار از کشور‌های اتریش، ایتالیا، جمهوری چک و اسلواکی و ۲۱ ورزشکار ایرانی در ۲ بخش آقایان و بانوان حضور دارند.
 
ورزشکاران در رشته‌های مارپیچ سرعت، مارپیچ بزرگ و کوچک با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
 
رقابت‌های قهرمانی جهانی و کاپ جوانان جهان از سی و یکم مرداد تا پنجم شهریور ماه به میزبانی پیست بین المللی دیزین ادامه دارد.
 
پیست بین المللی دیزین به عنوان یکی از جاذبه‌های ورزشی تفریحی البرز، بزرگترین پیست ایران و خاورمیانه بوده و در فصل سرد و گرم سال میزبان رقابت‌های کشوری و بین المللی است.
 
این پیست واقع در۷۰ کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، ۲ تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می‌رود.
 
ارتفاع این پیست بین ۲ هزار و ۶۵۰ تا سه هزار و ۶۰۰ متر و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین ۲ هتل، ۱۹ کلبه و پنج رستوران وجود دارد.
 
با شروع فصل سرما و ریزش برف، هر ساله شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی به میزبانی این پیست هستیم که نشان از ظرفیت‌های بالای پیست بین المللی دیزین دارد.
 
دوچرخه سواری کوهستان، تیراندازی با کمان، کایت سواری، باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی از دیگر جاذبه‌های این پیست بین المللی است.
 
همچنین اسکی روی چمن، نیمه دیگر بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه است که در صورت آشنا کردن هر چه بیشتر جوانان به ورزش اسکی روی چمن و ظرفیت‌های این پیست، می‌توان شاهد پرورش استعداد‌های جدید بود.
 
بهترین زمان برای اسکی روی چمن در این پیست از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور است و اگر برف نبارد تا مهرماه هم امکان برگزاری مسابقات اسکی روی چمن در آن وجود دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم