مهرعلیزاده درباره اینکه آیا حضور مستقل اصلاح‎طلبان در انتخابات مجلس دهم موجب پیروزی آنها در انتخابات و منجر به یک تجربه موفق خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد: اینکه نتیجه انتخابات چه باشد بدون شک در روند انتخابات امری مهم است و اینکه ما در بدنه اصلاحات بخواهیم مجلس در اختیار اصلاح‎طلب باشد شاید به نتیجه نرسیم، اما اینکه ما یک اقلیت قوی و موثر در مجلس داشته باشیم در آن صورت رویکرد مثمر ثمر و بهتری خواهد داشت.

کد خبر: ۳۲۲۸۴
۱۲:۱۲ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - بخشی از جریان اصلاح طلب بر این عقیده اند که خروجی لازم را نتوانسته اند از ائتلاف با اعتدالگرایان و بخشی از اصولگرایان معتدل بگیرند و اکنون پس از گذشت 6 سال از این ائتلاف زمان مناسبی برای به پایان رساندن این پیمان فرا رسیده و باید جریان اصلاحات با تصمیم گیری واحد نسبت به حضور مستقلانه در انتخابات اقدام کند.

از مخالفت‌ها تا موافقت‌های اصلاح‌طلبانه با ائتلاف انتخاباتی

عده ای دیگر از اصلاح طلبان چنین عقیده ای ندارند و تاکید می کنند که راه ائتلاف باید ادامه پیدا کند و آنها برای انتخابات پیش رو نیز پیمان ائتلافی خود را حفظ کرده و آن را تقویت کنند؛ بنابراین و از نگاه این بخش از جریان اصلاحی، ائتلاف با بخشی از اصولگرایان معتدل و اعتدالیون همچنان باید ادامه پیدا کند.

اخیرا «بهزاد نبوی» از چهره های شاخص جریان اصلاحات بر این مساله تاکید کرده و گفته است که اصلاح طلبان نمی توانند بدون همراهی مؤتلفان انتخاباتی پیشین خود به توفیقی در انتخابات اسفند ماه مجلس یازدهم برسند و آنها باید برای موفقیت حتما راه ائتلاف را ادامه بدهند.

مهرعلیزاده: با «بهزاد نبوی» مخالفم باید مستقل عمل کنیم

اصلاح طلبان هنوز درباره این موضوع تصمیم نگرفته اند و شاهد اظهارنظرهای مختلفی از سوی آنان در این خصوص هستیم. یک چهره سیاسی شناخته شده در جریان اصلاح‎طلب ضمن مخالفت با نظر «بهزاد نبوی» در گفت و گو با خبرنگار «تابناک» اظهار کرد: حضور اصلاح‎طلبان در انتخابات آینده باید به صورت مستقل و بدون ائتلاف با هر جریان سیاسی باشد.
«محسن مهرعلیزاده» درباره اظهارات «بهزاد نبوی» مبنی بر اینکه اصلاح‎طلبان برای پیروزی در انتخابات مجلس نیازمند ائتلاف با سایر جریانات سیاسی هستند که پیش از این با آنها ائتلاف کرده اند، گفت: بنده معتقدم اگر با یک مشارکت واقعی منتهی از میان خود اصلاح‎طلبان ما باید در انتخابات مجلس پیش‎رو وارد عمل شویم.

حتی با یک لیست حداقلی باید ایده‌های اصلاح‌طلبی را به مجلس منتقل کنیم

وی افزود: ما می‎توانیم با یک لیست حداقلی که بتواند ایده‎های اصلاح‎طلبی را به مجلس شورای اسلامی انتقال دهد و از این تفکر حمایت کند رویکرد و کارنامه بهتری را داشته باشیم.

این چهره سیاسی اصلاح ‏طلب تصریح کرد: از نظر من اینکه ما یک گروه اصلاح‏طلب را که برآمده از این جریان راهی مجلس کنیم بهتر از این است که با گروه و جریان خاصی وارد ائتلاف شویم.

مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: طبیعتا ائتلاف در مرحله‎ای که نمایندگان احزاب و جریانات سیاسی در مجلس رای آوردند و وارد مجلس شدند می‎توانند در امور خاصی که در مجلس پیش می‎آید ائتلافی را انجام دهند.

به هرقیمتی نباید به فکر پیروزی در انتخابات مجلس باشیم

وی تاکید کرد: اینکه جریانات سیاسی قبل از انتخابات مجلس بدون اینکه اشتراکاتی را باهم داشته باشند و تنها به نیت پیروزی در انتخابات آن هم به هر قیمتی وارد عمل شوند بدون شک قابل قبول نیست و به نظر می‏رسد عدول از اهداف و مشی سیاسی هر جریانی از جمله اصلاح‎طلبان است.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اصلاح‎طلبان بدون شک از نظر گرایش سیاسی و طرز تفکر و نوع نگرش با اصولگرایان از نوع معتدل و یا سنتی و هر جریان دیگری تفاوت دارند، از این رو بهتر است در انتخابات آینده به صورت مستقل و بدور از وابستگی به هر جریان و فردی خارج از این جریان وارد عمل شوند.

مجلس را نمی‌توانیم در اختیار بگیریم، اما یک اقلیت قوی اصلاح‌طلب می‌توانیم داشته باشیم

مهرعلیزاده درباره اینکه آیا حضور مستقل اصلاح‎طلبان در انتخابات مجلس دهم موجب پیروزی آنها در انتخابات و منجر به یک تجربه موفق خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد: اینکه نتیجه انتخابات چه باشد بدون شک در روند انتخابات امری مهم است و اینکه ما در بدنه اصلاحات بخواهیم مجلس در اختیار اصلاح‎طلب باشد شاید به نتیجه نرسیم، اما اینکه ما یک اقلیت قوی و موثر در مجلس داشته باشیم در آن صورت رویکرد مثمر ثمر و بهتری خواهد داشت.

وی تصریح کرد: توصیه ما به دوستان اصلاح‎طلب این است که به جا فکر کردن به ائتلاف در راستای تقویت بدنه اصلاح‎طلبان و یک حضور با برنامه و منسجم در انتخابات وارد عمل شوند تا ما بتوانیم با یک حضور مستقل و بدون وابستگی در انتخابات پیش رو و بعد از ان مجلس یازدهم رویکرد تاثیرگذاری داشته باشیم و بتوانیم در این راستا به بهترین شکل ممکن وارد عمل شویم.

با برنامه‌ریزی می‌توانیم نتیجه قابل قبولی بگیریم

این چهره سیاسی اصلاح‎طلب خاطرنشان کرد: بستر خوبی برای فعالیت اصلاح‎طلبان باتوجه به حمایت مردمی وجود دارد، از این رو بدون شک ما اگر برنامه و راهبرد مشخصی داشته باشیم قطعا در انتخابات نتیجه قابل قبولی را کسب می‎کنیم.

مخالفت و موافقت با ائتلاف انتخاباتی اصلاح طلبان برای مجلس یازدهم و انتخابات اسفند ماه از سوی چهره های حاضر در این جریان همچنان ادامه دارد. به نظر می رسد آنها هنوز نتوانسته اند پیرامون اینکه در انتخابات مجلس حضور مستقلانه یا ائتلافی داشته باشند، به نتیجه برسند.
منبع: تابناک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم