همکاری دستگاه های دولتی در پیشگیری از آسیب ها

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: مهمترین برنامه در سال تحصیلی آینده، پوشش ۱۰۰ درصدی پیشگیری از اعتیاد و رفتار‌های پرخطر و همچنین نگاه توانمندسازانه به دانش آموزان است.

کد خبر: ۳۱۸۷۴
۱۲:۱۹ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز- معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: مهمترین برنامه در سال تحصیلی آینده، پوشش 100 درصدی پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر و همچنین نگاه توانمندسازانه به دانش آموزان است.

به گزارش فارس، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در آیین امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: مهمترین برنامه در سال تحصیلی آینده، پوشش 100 درصدی پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر و همچنین نگاه توانمندسازانه به دانش آموزان است؛ در ستاد مبارزه با مواد مخدر همیشه نگاه فرهنگی به حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود دارد و به ویژه در اعتیاد و رفتارهای پرخطر یکی از شرکای خوب آموزش و پرورش هستند. 
 
معاون پرورشی و فرهنگی با بیان اینکه سرپرست وزارت آموزش و پرورش به لحاظ تخصصی که دارند در این حوزه برنامه‌ها و طرح‌های موثری داشته‌اند،گفت: دوران طلایی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خواهیم داشت و ٢٠ طرح و برنامه برای سال تحصیلی ٩٨ داریم که برنامه‌ها در سه بخش انجام خواهد شد که در بخش اول؛ پیشگیری با طرح توانمندسازی در ۴۵درصد از مدارس، روان‌سازی دانش آموزان و پیشگیری از اعتیاد با همکاری خانواده و مدرسه است. 
 
کاظمی با اشاره به بخش دوم که ترویج و فرهنگی‌سازی است، گفت: در این بخش با جشنواره نوجوان سالم در چهارمین هفته مبارزه با اعتیاد، نمایشگاه سیار، خانه‌های پیشگیری و نمایشگاه دائمی را اجرا خواهیم کرد و در بخش سوم، برنامه‌ها با رویکرد شناسایی و درمان است که مدیریت سامانه پایش و طرح نماد را داریم که با کمک سازمان‌های همکار؛ درمان و شناسایی انجام می‌شود. 
 
وی تصریح کرد: مهمترین برنامه سال تحصیلی آینده، پوشش١٠٠ درصدی پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر و همچنین نگاه توانمندسازی به دانش آموزان است. 
 
معاون پرورشی و فرهنگی تأکید کرد: با همراهی ستاد مبارزه با مواد مخدر، کانون یاری‌گران زندگی را با کمک تشکل‌های دانش‌آموزی و١٣۵٠ کانون فرهنگی به اجرا در خواهیم آورد و محل استقرار این کانون‌ها در کانون‌های فرهنگی ‌خواهد بود که در سال اول در 10 درصد از مدارس و در سال دوم حداقل دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم