در همایش اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی منطقه جنوب استان اردبیل؛ معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور:

نخستین همایش اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی منطقه جنوب استان اردبیل با حضور صاحب‌نظران اقتصادی و کارآفرینان برتر کشور با محوریت اقتصاد مقاومتی وارایه راهکار‌های کارآفرینی در شهرستان خلخال برگزار شد.

کد خبر: ۳۱۶۴۲
۱۰:۰۷ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

تنها ۴۲ درصد تولید نخ ابریشم در داخل تامین می‌شود /از متقاضیان کار آفرینی حمایت می کنیم

دیدارنیوز ـ در این همایش که با حضور مسئولان اجرایی شهرستان‌های خلخال وکوثر، تنی چند از نمایندگان مجلس و صاحب‌نظران اقتصادی و کارآفرینان برتر کشور درخلخال برگزار شد، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو و از کارآفرینان موفق منطقه شمال غرب کشور درسخنانی آبادانی هر منطقه را در گرو ورود نهاد‌های مردمی به عرصه کارآفرینی و ایجاد اشتغال ذکر کرد.
 
 شهاب الدین بی‌مقدار با بیان اینکه لازمه آبادانی هر منطقه‌ای، نهادسازی و ورود نهاد‌های مردمی به عرصه تولید و کارآفرینی است، افزود: آنچه موجب موفقیت در کارآفرینی می‌شود داشتن اعتماد به هم، دوست داشتن همدیگر، داشتن قلب سفید نه خاکستری، پرهیز از دروغ و تظاهر است.
 
وی گفت: برای نهادسازی به انسان‌هایی نیاز داریم که به دیگران بیشتر فکر کنند و دارای روحیه گذشت و ایثار باشند. 
 
او با اشاره به تجربیات فراوان خود در زمینه نهادسازی و اشتغال‌زایی در شهر‌های مختلف استان آذربایجان شرقی، برای هر گونه همکاری در زمینه آموزش، ارائه کمک‌های فکری و مالی برای حل معضل بیکاری منطقه در جنوب استان اردبیل اعلام آمادگی کرد.
 
وی اظهار کرد:اهالی منطقه می‌توانند با ایجاد تعاونی‌های مختلف در زمینه صنایع دستی، مشاغل خانگی، نوغانداری، کشت وپرورش گیاهان دارویی با توجه به ظرفیت‌های خدادادی منطقه جنوب استان مشکل اشتغال را در ۲ شهرستان خلخال وکوثر حل کنند.
 
 بی مقدار خلخال و کوثر را دارای ظرفیت‌های فراوان بویژه در بخش بوم‌گردی دانست و تاکید کرد: ما با تمام توان آماده کمک به افراد خلاق، تعاونی‌ها، صاحبان مشاغل خانگی برای بازاریابی و فروش محصولات تولیدی آن‌ها هستیم.
 
 معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور نیز در این نشست با بیان اینکه برای تامین پنج هزارتن ابریشم مورد نیاز کشور در سال ارز کلانی از کشور خارج می‌شود گفت: در حال حاضر تنها ۴۲ درصد نیازمندی کشور در بخش نخ ابریشم در داخل تامین می‌شود.
تنها ۴۲ درصد تولید نخ ابریشم در داخل تامین می‌شود /از متقاضیان کار آفرینی حمایت می کنیم
 فرزانه با اعلام حمایت از صنعت نوغانداری در خلخال و کوثر افزود: اعطای تسهیلات کم بهره، احداث توتستان، کارگاه ابریشم‌کشی، تشکیل تعاونی‌های نوغانداری و آموزش رایگان از جمله کار‌هایی است که ما می‌توانیم برای متقاضیان انجام دهیم.
 
 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل هم در این همایش با بیان این که گردشگری زمستانی از ظرفیت‌های مهمی است که مورد توجه مسئولان ارشد استان قرار دارد، گفت: براساس برنامه‌ریزی جدید صورت گرفته برای حمایت سرمایه گذاران بخش گردشگری، پروژه‌های خاص و بزرگ گردشگری خلخال از محل صندوق توسعه ملی و تسهیلات ارزان قیمت بهره مند می‌شوند.
 
نادر فلاحی افزود: پیگیری‌های مستمر نماینده مردم منطقه در مجلس و همراهی استانداراردبیل برای اجرای پروژه‌های گردشگری بزرگ از جمله پل معلق، دوچرخه هوایی در ازناو و تله سیژ تفرجگاه اندبیل همچنین اجرای طرح گردشگری آبگرم کیوی در جنوب استان را آماده جهش بزرگی در بخش توسعه صنعت گردشگری کرده است.
 
 نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر نیز این نشست هدف از برگزاری این همایش را انتقال تجربیات و ارائه راهکار برای ایجاد اشتغال با رویکرد اقتصاد مقاومتی خواند. 
 
بشیر خالقی با اشاره به سخت گیری بیش از حد برخی از مدیران اجرایی و مسئولان ذی ربط در استان اردبیل، خواستار انعطاف بیشتر انان در برابر کارآفرینان و سرمایه گذاران شد. 
 
نخستین همایش کارافرینی با محوریت اقتصاد مقاومتی وارایه راهکار‌های کارآفرینی در سالن ارشاد اسلامی شهر خلخال و با حضور فرمانداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای اسلامی شهر و روستای منطقه جنوب استان و اقشار مختلف مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر برگزار شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم