با نامه ارسالی از سوی معاون اجرایی دبیرکل فیفا، عراق نمی تواند ازهیچ یک از مسابقات خود درمرحله اول انتخابی جام جهانی میزبانی کند.

کد خبر: ۳۱۵۲۴
۱۶:۰۱ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - در شرایطی که کشور عراق مشغول میزبانی رقابت های غرب آسیاست، خبری که به نامه امضا شده توسط ماتیاس گراف استورم، معاون اجرایی دبیر کل فیفا پیوست شده تمام اخبار دیگر این کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است.

در این نامه از عراق خواسته شده کشور دیگری را برای میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 انتخاب کند. عراق در گروه سوم مقدماتی جام جهانی 2022 با ایران، هنگ کنگ، کامبوج و بحرین همگروه خواهد بود. این در حالی است که اولین بازی خانگی این تیم قرار است مقابل تیم فوتبال هنگ کنگ در روز دهم اکتبر انجام بشود.

جالب اینکه به نوشته فوتبال نویسان عراقی نامه ای که محرومیت عراق از میزبانی را نشان می دهد، مدت ها پیش به فدراسیون فوتبال عراق واصل شده و به دلیل برگزاری مسابقات غرب آسیا پنهان نگه داشته شده است.

همچنین دامنه انتقادات متوجه شیخ سلمان رئیس بحرینی ای اف سی شده است که عراقی ها عقیده دارند از حق این کشور در میزبانی دفاع نکرده است. در هشتگی که از چند ساعت گذشته توسط کاربران عراقی در توئیتر داغ شده، آنها در واکنش به این نامه اعلام کرده اند که در شهری به جز بصره به میدان نخواهند رفت.
 
رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در واکنش به سوال خبرنگاران عراقی اعلام کرده با حضور مسئولان فیفا درعراق و مشاهده شرایط برگزاری مسابقه در عراق این تحریم به پایان خواهد رسید اما فعلا مساله مهم این است که در نامه فیفا اعلام شده که مشکلات ورزشگاه ها نه تنها بهتر نشده که بدتر از گذشته است.

گفتنی است محمد الخفاجی خبرنگار عراقی  این نامه را افشا کرده است.
 
عراق از میزبانی مسابقه با ایران محروم شد(عکس)
 
ما  اعلام می کنیم که نامه های تاریخ 9 و 16 جولای را دریافت کرده و تایید می کنیم که موضوع بحث شده را متوجه شدیم.

با این وجود، باید مطلع شوید که براساس تصمیم مجمع فیفا در 16 مارس 2018، بازی های رسمی فیفا نمی توند در عراق برگزار شود مگر اینکه ارزیابی میزان مخاطرات توسط فیفا به طور موقت اجازه این کار را بدهد. اما این امکان در حال حاضر وجود ندارد. ریسک های امنیتی هنوز خیلی بالاست و اخیرا بیش  از اینکه بهتر شود، وخیم تر شده است.
منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم