استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه این استان بیش از ۸۰۰ کیلومتر مرز مشترک با دو کشور ترکمنستان و افغانستان دارد، گفت: حجم صادرات کالا و خدمات خراسان رضوی به حدود ۲ میلیارد دلار در سال می‌رسد.

کد خبر: ۲۹۶۰۹
۱۵:۰۸ - ۲۳ تير ۱۳۹۸

سالانه ۲ میلیارد دلارصادرات کالا و خدمات خراسان رضوی

دیدارنیوز_ به گزارش خبرنگار دیدارنیوز از مشهد به نقل از ستاد خبری اجلاس شهرداران جهان اسلام، علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار مهمانان گردهمایی شهرداران شهر‌های اسلامی و فارسی‌زبان که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، گفت: این استان به دلیل وجود بارگاه منور امام رضا (ع) سالانه میزبان بیش از ۳۰ میلیون زائر داخلی و خارجی است.

استاندار خراسان رضوی افزود: براساس آمار‌های رسمی، در سال‌های اخیر آمار ورود زائران و گردشگران خارجی و داخلی به این استان به طور میانگین سالانه ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: خراسان‌رضوی بیش از ۸۰۰ کیلومتر مرز مشترک با دو کشور ترکمنستان و افغانستان دارد و حجم صادرات کالا و خدمات از این استان به حدود ۲ میلیارد دلار در سال می‌رسد.

رزم حسینی با بیان اینکه عمده صادرات خراسان رضوی، محصولات کشاورزی و مصالح ساختمانی است، گفت: خراسان رضوی استانی معدن‌خیز بوده و علاوه بر وجود معادن سنگ آهن، کارخانجات بزرگ گچ در این استان فعالیت می‌کنند.

استاندار خراسان رضوی به وجود اشتراکات فرهنگی مذهبی بین شهر‌های اسلامی اشاره کرد و افزود: شهرداری مشهد به منظور گسترش مراودات میان شهر‌های جهان اسلامی می‌تواند درراستای برگزاری هفته‌های فرهنگی و مذهبی برنامه‌ریزی کند.
وی متذکر شد: مدیریت‌های شهری در ایران تجربیات بسیار خوبی در زمینه اجرای پروژه‌ها به روش «بی. او. تی» دارند و مدیران دیگر شهر‌های اسلامی مانند کربلای معلی و نجف اشرف می‌توانند از این تجربیات برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی خود استفاده کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم