یک نظرسنجی نشان داد، بسیاری از آلمانی‌ها بر این باورند که سلامت صدراعظم‌شان موضوعی شخصی است.

کد خبر: ۲۹۵۵۵
۰۹:۲۵ - ۲۳ تير ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آنکه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان چندین بار در انظار عمومی و حین دیدار با مقام‌های خارجی دچار لرزش‌های محسوسی شد که در رسانه‌های بین‌المللی نیز بازتاب داشت، این سوال مطرح شد که آیا او باید توضیحی در این باره بدهد یا خیر.

مرکل که چند روز دیگر ۶۵ ساله می‌شود، برای بار سوم حین خوشامدگویی روز چهارشنبه به نخست وزیر فنلاند دچار لرزشی محسوس شد. روز پنج‌شنبه هم در دیدار با نخست وزیر دانمارک دچار چنین وضعیتی شد.

این مساله باعث نگرانی بسیاری از آلمانی‌ها شد و بحث‌هایی را در میان دموکرات مسیحی‌ها درباره این مساله به راه انداخت که آیا مرکل باید قدرت را زودتر از ۲۰۲۱ واگذار کند یا خیر.

در نظرسنجی صورت گرفته از ۴۴۹۵ نفر در روزهای پنج‌شنبه و جمعه برای روزنامه "آگسبرگرآلگماین"، مشخص شد که اکثر آلمانی‌ها یا ۵۹ درصد، بر این باورند که سلامت مرکل به خودش ربط دارد و موضوعی شخصی است.

از پرسش شوندگان این سوال شد که به دیدگاه شما، آیا مرکل باید جزئیاتی درباره وضعیت سلامتی‌اش ارائه کند یا این مسأله‌ای شخصی است؟ تنها ۳۴ درصد گفتند که جزئیات سلامت مرکل باید منتشر شود و هفت درصد هم در این باره نظری نداشتند.

مرکل که مشکل جدی درباره وضعیت سلامتی‌اش ندارد، روز چهارشنبه و پس از لرزش محسوسی که در دیدار با نخست وزیر فنلاند داشت، تاکید کرد که حالش خوب است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم