رئیس شورای شهر تهران: آیت الله هاشمی کمترین تردیدی برای فدا کردن جان خود برای انقلاب نداشت و همواره از افراط و تفریط پرهیز می‌کرد.

کد خبر: ۱۸۳۴۹
۱۲:۵۷ - ۲۰ دی ۱۳۹۷
دیدارنیوز - محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در آیین بزرگداشت دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی‌رفسنجانی ضمن تشکر از رئیس‌جمهور برای حضور در این مراسم، گفت: دو سال از رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی می‌گذرد و در این مدت، فرهیختگان زیادی در ارتباط با ایشان صحبت کرده و  قلم زده‌اند، از  جمله گفتند که ایشان درایت داشتند و در مسیر خود از افراط و تفریط پرهیز و با اعتدال عمل می‌کرد.

وی افزود: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برای رسیدن به اهدافش، حتی کمترین تردیدی برای فدا کردن جان خود برای انقلاب نداشت.

رئیس شورای شهر تهران گفت: ایشان در طول مسیر انقلاب، بارها ترور شد و جان خود را در کف دست قرار داد تا مسیر انقلاب به پیش رود، در قطعنامه 598 صلح را به کشور بازگرداند و حتی گفت که حاضر است مجازات شود تا این صلح برقرار شود. 

هاشمی‌رفسنجانی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، انتقادپذیری و حتی انتقادجویی ایشان بود،  ایشان حدود 36 یا 37 دفتر خاطرات از زندگی روزمره خود به جا گذاشته و زندگی خود را بدون سانسور و نگارش واقعیات همانطور که بوده در معرض دید و قضاوت مردم قرار داده است که این موضوع نشان می‌دهد، ایشان به بحث انتقادجویی از ابتدای عمر خود توجه داشته است.


منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم