معاون اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها اعلام کرد

معاون اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها گفت: متاسفانه با آغاز فصل سرما افراد کارتن‌خواب و بی‌سرپناه را می‌بینیم که با در دست داشتن مقدار جزئی ماده مخدر خود را به زندان‌ها تسلیم می‌کنند.

کد خبر: ۱۵۸۴۹
۱۲:۲۴ - ۱۳ آذر ۱۳۹۷

دیدارنیوز - اسحاق ابراهیمی در نشست تخصصی حمایت‌های روانی اجتماعی از افراد مبتلا به ایدز گفت:  در برخی فصول سال مانند آغاز فصل سرما در برخی استان‌ها مراجعه افراد کارتن خواب وبی‌سرپناه را داریم که با داشتن مقدار کمی ماده مخدر خود را تسلیم زندان‌ها می‌کنند.

وی ادامه داد:‌این افراد به دلیل اینکه یک سرپناه و وعده غذایی داشته باشند، خود را به زندان‌ها معرفی می‌کنند نمی‌گوییم زندان قصر طلایی است و ما خدماتی که می‌دهیم از روی وظیفه است اما به هر حال زندان‌ در شان انسان‌ها نیست و نباید اینگونه مراجعه کنند.

ابراهیمی گفت:‌در سایه بی‌مهری بسیار بزرگی که از جانب برخی دولتمردان حاصل شده تعداد زیادی که شاید چند برابر افراد تحت درمان بهزیستی و وزارت بهداشت باشد را در زندان‌ها داریم.

وی گفت: زندان جایی است که از فرد سلب آزادی می‌شود، بیماری‌هایی مانند هپاتیت، ایدز و غیره دارد، بنابراین جای خوبی نیست ولی سعی می‌کنیم توسط انجمن‌های مرتبط خدمات خوبی به این افراد بدهیم.

معاون اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها گفت:‌ما به دنبال این هستیم خدماتی ارائه دهیم تا خطری از جانب زندان، سلامت جامعه را تهدید نکند.

همچنین در این نشست گلاره مستشاری کارشناس ارشد کاهش تقاضا و هماهنگ کننده برنامه کشوری ایدز گفت: هدف سازمان ملل برای مقابله با ایدز این است که در دهه آینده از بابت ابتلای جدید به این بیماری آسوده باشیم.

وی ادامه داد: 90 درصد افرادی که ایدز مثبت دارند می‌خواهیم که از وضعیت ابتلای خود آگاه باشند که این امر با انجام یک آزمایش میسر است و در کنار آن کمپین‌هایی ایجاد شده تا در بحث پیشگیری به این افراد کمک کند.

این کارشناس گفت: استفاده از وسایل پیشگیری و مقاربت‌های جنسی، عدم تزریق موارد مشترک مخدر، مراقبت ضروری در بارداری و اینکه اکنون خون تمیزی از سوی سازمان انتقال خون تامین می‌شود از مواردی است که به کاهش ایدز کمک می‌کند.

مستشاری تاکید کرد: مبتلایان باید سریعا برای درمان خود اقدام کنند، بسیاری از این خدمات رایگان است و حمایت‌های اجتماعی و روانی به این افراد بسیار ضروری است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم