اردنی‌ها در اعتراض به اقدام دولت این کشور برای خرید گاز از رژیم صهیونیستی، راهپیمایی برگزار کردند و خواستار لغو این قرارداد شدند.

کد خبر: ۱۴۱۱۰
۱۳:۴۷ - ۱۹ آبان ۱۳۹۷

دیدارنیوز - معترضان اردنی شامگاه جمعه در میان حضور نیروهای امنیتی تظاهراتی برگزار کردند. معترضا پلاکارت‌هایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها عبارات "گاز دشمن اشغالگر"، "قرارداد گاز حمایت از تروریست‌های صهیونیست است" و پس از الباقوره و الغمر، زمان لغو قرار داد گاز فرار رسیده است" نوشته شده بود.

معترضان اردنی در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان تاکید کردند: ما هیچگونه روابط چه روابط سیاسی و چه اقتصادی با رژیم اشغالگر اسرائیل نمی‌خواهیم و لحظه‌ای نیز از این خواسته کوتاه نمی‌آییم.

مخالفان اردنی امیدوارند پس از اینکه دولت این کشور تمدید اجاره دو منطقه الباقوره و الغمر به اسرائیل را نپذیرفت، این قرار داد را نیز لغو کند.

مخالفان قرارداد امضا شده میان امان و تل آویو می‌گویند، این قرارداد حاکمیت اردن را تضعیف کرده و امنیت و آینده این کشور را به اسرائیل واگذار می‌کند.

مخالفان همچنین معتقداند که دولت اردن می‌تواند کشور عرب دیگری را برای واردات گاز جایگزین اسرائیل بکند.

شرکت برق اردن در سپتامبر ۲۰۱۶ توافقنامه‌ای را به منظور واردات گاز مصرفی خود از اسرائیل امضا کرد که به موجب این توافقنامه، اردن به مدت ۱۵ سال و به ارزش حدود ۱۵ میلیارد دلار گاز از اسرائیل وارد خواهد کرد که حدود ۴۰ درصد از نیاز شرکت برق اردن را تأمین می‌کند. این توافقنامه قرار است از سال ۲۰۱۹ وارد فاز اجرایی شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم