نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تمایز اصلی انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌های رخ داده در جهان توجه به مسئله استکبارستیزی است.

کد خبر: ۱۳۹۳۱
۰۹:۲۱ - ۱۵ آبان ۱۳۹۷

دیدارنیوز - حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی در همایش  استکبارستیزی و نقش جنبش دانشجویی که در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد، اظهار کرد: تسخیر لانه جاسوسی، از سوی امام خمینی (ره) انقلاب دوم نام گرفت، این موضوع رابطه بین ایران و آمریکا را تحت تاثیر قرار داده و سپس منجر به کشمکش‌های فراوان و قطع ارتباط این دو کشور شد.

وی افزود: چهل سال از انقلاب اسلامی سپری می‌شود و حرکت انقلاب در مسیر درستی بوده است ولی این به معنای آن نیست که خطا و اشتباهی در مدت زمان سپری  شده وجود نداشته ولی باید به این نکته توجه داشت که  هویت و اهداف اولیه انقلاب دو موضوع بسیار مهمی است که باید بدان توجه شود.

وی با طرح این سئوال که آیا ماهیت نخست و اصلی انقلاب اسلامی، فرستادن موجود زنده به فضا بوده است یا تولید انبوه جنگنده‌های نظامی، افزود: پیشرفت‌های موجود در علومی چون پزشکی، نانو، هسته‌ای و سلول‌های بنیادی به برکت وجود و تلاش جوانان و با تأسی از اهداف انقلاب که همان خودباوری جوان مسلمان است، محقق شده است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان این‌که «تمایز اصلی انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌های رخ داده در جهان، توجه به مسئله استکبارستیزی است»، تصریح‌ کرد: انقلاب ایران چهل سال در مقابل نظام سلطه و قلدرمآبانه ایستاده و  به آن، نه گفته است . ملت ایران در سایه نه گفتن به استکبار، به پیشرفت‌ رسیده و اگر در جایی با پسرفت مواجه بوده‌ایم به مسئولان و عناصری مربوط می‌شود که امیدوار بوده‌اند تا دیگران برای ما کاری انجام دهند.

وی افزود: هیچ‌کس به نظام سلطه اعتماد نکرده است که بتواند پیشرفت کند، اگر چه در طول چهل سال گذشته گاهی کسانی را انتخاب کرده‌ایم که به دشمنان اعتماد کرده‌ و یا مسئولیت خود را به خوبی انجام نداده‌اند؛ مقام معظم رهبری بهترین نوع شعار مرگ بر آمریکا را خدمت کردن به مردم می‌دانند؛ پس اگر کسی می‌خواهد نشان دهد که ضداستکبار است باید نسبت به مردم خدمت‌رسانی کند.

وی گفت: به‌عنوان نمونه، کشور ژاپن جزو کشورهایی‌ است که حق داشتن ارتش مستقل را ندارد که این به معنای مستعمره بودن این کشور بوده و حق برگزاری رزمایش نظامی را به تنهایی ندارد؛ این کشور موظف است تا بخشی از خاک خود را در اختیار آمریکا جهت ساخت پایگاه نظامی قرار دهد.

رسایی در ادامه به استقلال جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز ایران علاوه بر داشتن استقلال، امنیت و دست‌یابی به علوم مختلف، امنیت سایر کشورهای موجود در منطقه را نیز حفظ می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنی بین نظام جمهوری اسلامی با نظام سلطه ابدی است؛ زیرا هرگز حق و باطل یک‌جا جمع نمی‌شوند و نمی‌توانند با یکدیگر سازش کنند؛ متاسفانه مهم‌ترین نقطه امید استکبار پشیمان‌ها هستند که باعث ریزش در بدنه می‌شوند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم